حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

وزارت صنعت برای به صفر رساندن واردات تایر تلاش می کند

محمدرضا تقی گنجی
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 17 تیر 1398تعداد بازدید : 754نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

گنجی گفت: وزارت صنعت در تلاش است تا با ایجاد واحدهای جدید و گسترش واحدهای فعلی واردات ۱۵ درصدی تایر را به صفر برساند.

به گزارش پارس تایر، محمدرضا تقی گنجی در رابطه با میزان تولید لاستیک در ایران گفت: سالانه ۳۰۰ هزار تن لاستیک در ایران تولید می شود این درحالیست که نیاز سالانه کشور به لاستیک ۱۵ درصد بیشتر بوده و در نتیجه کسری آن وارد می شود.

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر با بیان اینکه ۳۰ درصد مواد اولیه برای تولید لاستیک وارداتی است افزود: از تولید داخل حمایت می شود اما ما انتظار حمایت بیشتری داریم. البته مطالبه ما حمایت مالی و سرمایه در گردش نیست تنها انتظارمان از بانک مرکزی حواله به موقع ارز است.

وی یادآور شد: یکی از مشکلات ما این است که پولی که برای خارج از کشور حواله می کنیم یوآن است درصورتیکه باید یورو باشد و برای تبدیل یون به یورو ۱۵ تا ۱۸ درصد از ما دریافت می کنند.

گنجی ضمن گلایه از تاخیر در تأمین ارز و رسیدن به دست فروشنده خارجی گفت: این موضوع باعث شده تولید داخلی کارخانجات تا ۳۰ درصد کاهش یابد.

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر در پاسخ به این سوال که علت افزایش ۲,۵ برابری قیمت لاستیک چیست؟ گفت: چنین چیزی صحت ندارد. در حال حاضر تایر گران هست اما قیمت آن ۲,۵ تا سه برابر افزایش نیافته است.

وی خاطرنشان کرد: قیمت دولتی هر حلقه تایر پراید در سال گذشته ۱۱۰ هزار تومان و قیمت آزاد آن ۲۰۰ هزار تومان بود، در حال حاضر تایر دولتی ۲۲ درصد گران شده اما قیمت بازار آزاد افزایش نیافته و این نشان دهنده میزان کافی تولید تایر در داخل کشور است.

گنجی افزایش قیمت ها را ناشی از دلال بازی، احتکار و به طور کلی مشکل در حوزه توزیع دانست و گفت: ۵۰ درصد خریداران ما خودروسازان هستند که به دلیل مشکل نقدینگی هزینه آن را به موقع پرداخت نمی کنند.

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر در پایان یادآور شد: وزارت صنعت در تلاش است تا با ایجاد واحدهای جدید و گسترش واحدهای فعلی واردات ۱۵ درصدی تایر را به صفر برساند. در حال حاضر تایرهای ایرانی کیفیت خوبی دارند و مردم می توانند از تایرهای ایرانی استفاده کنند./رادیو گفتگو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول