میشلن از چوب تایر می سازد

میشلن

میشلن از چوب تایر می سازد

مهندسان شرکت فرانسوی میشلن از سال 2020، ضایعات چوب را جایگزین مواد اولیه نفتی در تایر خواهند کرد. شاید در نگاه نخست این ایده مانند انیمیشن عصر حجر (TheFlintstones) به نظر برسد ولی در واقع مهندسی تایرهای چوبی بسیار پیشرفته تر است.

به گزارش پارس تایر، با توجه به ذخایر نفتی محدود کشورهای مختلف جهان و البته تنش شدید در بازار طلای سیاه، تولید کننده های تایر به دنبال جایگزینی برای مواداولیه جدید به جای نفت هستند. به نظر می رسد شرکت فرانسوی میشلن، ایده انقلابی تایرهای چوبی را به واقعیت تبدیل کند. علاوه بر تایرهای چوبی، این شرکت فرانسوی قصد دارد با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی، تایرهایی با عمر بسیار بالا تولید کند تا یک خودرو در تمام عمر مفید خود با مجهز شدن به یک دست تایر کارخانه ای، بی نیاز باشد.

در حال حاضر میشلن در برزیل مزرعه وسیعی از درخت های موز و کاکائو دارد تا این پروژه را به سرانجام برساند. برنامه مهم بعدی میشلن، استفاده از فناوری چاپ سه بعدی در تولید تایر است. ایده ی اصلی این است که هر خودرو فقط با یک دست تایر فروخته شود و البته با استفاده از چاپ سه بعدی سطح و آج های تایر بازسازی می شود./دنیای خودرو