حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

نامه واردکنندگان به وزیر صمت برای کاهش تعرفه واردات تایر سواری

سیدمحمد میرعابدینی
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 15 مرداد 1398تعداد بازدید : 32نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

دبیر انجمن واردکنندگان تایر اعلام می کند که تعرفه بالای واردات تایر سواری موجب شده که واردات این محصول به صرفه نباشد و صورت نگیرد که این امر موجب بر هم خوردن تناسب عرضه و تقاضا و تفاوت قیمت چشمگیر بین قیمت مصوب و قیمت بازار می شود.

به گزارش پارس تایر، سید محمد میرعابدینی اظهار داشت: درخصوص لزوم کاهش تعرفه واردات تایر سواری با وزیر صمت نامه نگاری هایی انجام شده چراکه با توجه به التهاب موجود در بازار و اختلاف قیمت چشمگیر بین قیمت مصوب و قیمت بازار، کاهش تعرفه واردات تایر سواری باید بسیار پیش از این محقق می شد اما تا این لحظه این امر محقق نشده است.

وی گفت: اختلاف قیمت 2 برابری بین قیمت مصوب و قیمت بازار نشان دهنده عدم تناسب عرضه و تقاضا است، در تمام بازارها تناسب عرضه و تقاضا بازار را متعادل می کند. در حال حاضر در کشور ما عرضه تایر اندک و تقاضا زیاد است و به همین دلیل تفاوت قیمت چشمگیری بین قیمت مصوب و قیمت بازار به وجود می آید.

دبیر انجمن واردکنندگان تایر گفت: دلیل بر هم خوردن تعادل در حوزه تایر سواری این است که واردات تایر صورت نمی گیرد زیرا با وجود تعرفه های بالا، واردات تایر امری به صرفه و عقلانی نیست.

میرعابدینی افزود: سرمایه گذاری واردکننده و تاجر باید آورده ای نیز داشته باشد اما با توجه به استفاده از ارز نیمایی و تعرفه 40 واردات تایر سواری، واردات امری به صرفه نیست.

دبیر انجمن واردکنندگان تایر افزود: مجموعه این عوامل دست به دست هم داده تا واردات تایر صورت نگیرد. کمتر از 2 سال پیش حدود 65 هزار تن واردات تایر صورت می گرفت اما در حال حاضر واردات تایر سواری صورت نمی گیرد و عدم انجام واردات موجب ایجاد خلل در بازار شده است.

میرعابدینی گفت: بیش از 70 درصد از نیاز بازار مصرف تایر های سنگین و بیش از 30 درصد بازار مصرف تایر های سبک از طریق واردات تامین می شود./خبر خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول