نامه واردکنندگان به وزیر صمت برای کاهش تعرفه واردات تایر سواری

سیدمحمد میرعابدینی

دبیر انجمن واردکنندگان تایر اعلام می کند که تعرفه بالای واردات تایر سواری موجب شده که واردات این محصول به صرفه نباشد و صورت نگیرد که این امر موجب بر هم خوردن تناسب عرضه و تقاضا و تفاوت قیمت چشمگیر بین قیمت مصوب و قیمت بازار می شود.

به گزارش پارس تایر، سید محمد میرعابدینی اظهار داشت: درخصوص لزوم کاهش تعرفه واردات تایر سواری با وزیر صمت نامه نگاری هایی انجام شده چراکه با توجه به التهاب موجود در بازار و اختلاف قیمت چشمگیر بین قیمت مصوب و قیمت بازار، کاهش تعرفه واردات تایر سواری باید بسیار پیش از این محقق می شد اما تا این لحظه این امر محقق نشده است.

وی گفت: اختلاف قیمت 2 برابری بین قیمت مصوب و قیمت بازار نشان دهنده عدم تناسب عرضه و تقاضا است، در تمام بازارها تناسب عرضه و تقاضا بازار را متعادل می کند. در حال حاضر در کشور ما عرضه تایر اندک و تقاضا زیاد است و به همین دلیل تفاوت قیمت چشمگیری بین قیمت مصوب و قیمت بازار به وجود می آید.

دبیر انجمن واردکنندگان تایر گفت: دلیل بر هم خوردن تعادل در حوزه تایر سواری این است که واردات تایر صورت نمی گیرد زیرا با وجود تعرفه های بالا، واردات تایر امری به صرفه و عقلانی نیست.

میرعابدینی افزود: سرمایه گذاری واردکننده و تاجر باید آورده ای نیز داشته باشد اما با توجه به استفاده از ارز نیمایی و تعرفه 40 واردات تایر سواری، واردات امری به صرفه نیست.

دبیر انجمن واردکنندگان تایر افزود: مجموعه این عوامل دست به دست هم داده تا واردات تایر صورت نگیرد. کمتر از 2 سال پیش حدود 65 هزار تن واردات تایر صورت می گرفت اما در حال حاضر واردات تایر سواری صورت نمی گیرد و عدم انجام واردات موجب ایجاد خلل در بازار شده است.

میرعابدینی گفت: بیش از 70 درصد از نیاز بازار مصرف تایر های سنگین و بیش از 30 درصد بازار مصرف تایر های سبک از طریق واردات تامین می شود./خبر خودرو

مدیر پارس تایر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *