حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

لاستیک خوزستان رکورد تولید بین تایرسازان را شکست

لاستیک خوزستان
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 19 مهر 1399تعداد بازدید : 103نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

در شرایطی که صنعت تایر کشور در شش ماهه ابتدایی سال جاری از نظر تعداد حلقه تولیدی 31 درصد رشد داشته است، لاستیک خوزستان با 278درصد افزایش تولید، بین 11 شرکت تایرساز رکورد دار شد.

به گزارش پارس تایر، بر اساس آمار منتشر شده از تولید انواع تایر خودرو در شش ماهه اول سال جاری و مقایسه آن با مدت مشابه سال گذشته، شرکت های تایرساز در شش ماه اول امسال بیش از 24 میلیون حلقه انواع تایر تولید کرده اند که در مقایسه با 18 میلیون و 346 هزار حلقه تایری که در شش ماهه اول سال گذشته تولید شده بود، رشد 31 درصدی دارد. از نظر وزنی نیز تایرسازان 27 درصد رشد تولید داشته اند و میزان تولیدات آنها از 113 تن در شش ماهه نخست سال گذشته به 143 تن در سال جدید رسید.

بالاترین میزان رشد در مجموع 11 شرکت تولیدکننده تایر در اختیار شرکت لاستیک خوزستان است. تنها مجموعه تولیدکننده تیوب در کشور که در شش ماهه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تولیدات خود را از نظر تعداد حلقه 278 درصد افزایش داده است. این شرکت که در شش ماه نخست سال گذشته تنها 246 هزار حلقه انواع تیوب تولید و روانه بازار کرده بود اما پس از خصوصی سازی و واگذاری آن به بخش خصوصی، بیش از 930 هزار حلقه انواع تیوب را تولید و در شش ماه اول سال جاری روانه بازار کرد. البته از نظر وزنی نیز لاستیک خوزستان رشد 101 درصدی را تجربه کرده است.

همچنین بخوانید: تایرسازان نسبت به توقف تولید هشدار دادند

در بخش تایر نیز کویرتایر با افزایش 47 درصدی تولیدات خود از نظر تعداد حلقه در صدر شرکتهای تایرساز قرار دارد و تعداد تولیدات خود را در شش ماهه اول سال جاری از یک میلیون و 399 هزار حلقه به دو میلیون و 53 هزار حلقه رسانده است. ورود کویرتایر به حوزه ساخت تایرهای شاسی بلندشاید دلیل اصلی رشد وزنی تولیدات این شرکت در شش ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل باشد زیرا بر اساس آمارها 53 درصد رشد را نشان می دهد.

پس از کویرتایر؛ بارز کردستان به عنوان سومین شرکت در زمینه افزایش تولید تایر از نظر تعداد حلقه ووزن محصولات تولیدی قرار دارد. این شرکت با رشد 43 درصدی تعداد تولید تایر را از یک میلیون و 856 هزار حلقه در شش ماهه اول سال گذشته به 2 میلیون و 656 هزار حلقه در شش ماهه نخست امسال رسانده است.

رتبه چهارم به شرکت لاستیک یزد و بارز کرمان تعلق دارد. این دو شرکت از نظر تعداد حلقه تایر تولیدی در شش ماه اول سال 32 درصد رشد را تجربه کرده اند. با این تفاوت که به دلیل گروه محصول متفاوتی که بارز کرمان در مقایسه با یزدتایر تولید می کند، کرمانی ها از نظر وزنی 31 درصد رشد داشته اند و یزدتایرنیز 22 درصد رشد کرده است. اما در زمینه تعداد تایر تولیدی در گروه محصول های مختلف، تولید تایرهای سواری از نظر تعداد حلقه 25 درصد افزایش یافته و بالاترین نرخ رشد تولید در بخش تایرهای کشاورزی سبک به میزان صددرصد است.

نکته جالب در آمارهای ارائه شده رشد 20 درصدی تولید تایرهای باری اتوبوسی در کشور است که البته گروه صنعتی بارز به عنوان تنها تولید کننده تایرهای رادیال باری اتوبوسی از این آمارها سهمی 28 درصدی دارد و تولید کنندگان تایرهای بایاس موفق به افزایش 14 درصدی تولیدات خود از نظر تعداد حلقه شده اند. در بخش تایرهای رادیال باری اتوبوسی که برای تامین نیاز ناوگان حمل ونقل هنوز به واردات وابسته ایم، شرکت بارز تولیدات خود را از 141 هزار حلقه در شش ماهه اول سال قبل به 181 هزار حلقه ارتقا داده است./دنیای خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول