حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

تایرهای ایرانی حداقل 22درصد گران می شوند

کویرتایر
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 22 خرداد 1398تعداد بازدید : 328نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

بر اساس آخرین جلسه اعضای صنعت تایر ایران و مسئولان سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، قیمت تایرهای تولید داخل احتمالا حداقل ۲۲ درصد افزایش می یابد. این در حالی است که پیش از این تولیدکنندگان این صنعت درخواست افزایش حداقل ۳۶ درصدی قیمت ها را برای جلوگیری از زیانده شدن صنعت تایر به دولت ارائه داده بودند.

به گزارش پارس تایر، دیروز نمایندگان تایرسازان در جلسه مشترک خود با مسئولان سازمان حمایت مجبور به قبول پیشنهاد حداقلی دولت برای افزایش قیمت ها در سال ۹۸ شدند. آخرین جلسه تایرسازان با مسئولان سازمان حمایت با ترک جلسه توسط نمایندگان شرکتهای تایرساز همراه شد، چراکه تولیدکنندگان همچنان معتقدند افزایش قیمت کمتر از ۳۶ درصد به هیچ وجه نمی تواند بالا رفتن هزینه ها را پوشش دهد. هزینه هایی مانند بهای انرژی، قیمت مواد اولیه، نرخ ارز، حقوق و دستمزد و … که همگی باعث شده اند تولید تایر بازیان همراه باشد.

با این حال اخبار رسیده از این جلسه حاکی از ترک نمایندگان تایر ساز دارد. اما در نهایت انجمن صنعت تایر در راستای حمایت از دولت در شرایط اقتصادی فعلی در نامه ای خطاب به سازمان حمایت، پیشنهاد ۲۲ درصدی افزایش قیمت ها را قبول کرده و با تاکید بر اینکه این میزان افزایش قیمت به هیچ عنوان زیان کارخانه های تایرساز را | جبران نمی کند، آورده است: «با توجه به شرایط فعلی به اجبار نسبت به این تصمیم تمکین می کنیم و امیدواریم دولت و سازمان حمایت نیز در اولین فرصت مقتضی نسبت به جبران زیان های این صنعت اقدام کند بنابراین به نظر می رسد پرونده افزایش قیمت تایر در سال ۹۸ سرانجام بعداز فراز و نشیب های فراوان تنها با ۲۲درصد مختومه شود و دولتی ها در بخش های دیگر با پرداخت یارانه به تولید از زیان فعالان این صنعت جلوگیری کنند. این تصمیم دولت در راستای حمایت از مصرف کننده نهایی صورت گرفته است.»/دنیای خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول