معرفی فناوری کنتیننتال با تنظیم باد خودکار تایر

کنتیننتال

کنتیننتال در نمایشگاه خودرو فرانکفورت ۲۰۱۹ از تایر جدیدی رونمایی کرد که به کمک تجهیزات الکترونیکی، باد لاستیک را هنگام حرکت تنظیم می‌کند.

به گزارش پارس تایر، کنتیننتال در نمایشگاه خودرو فرانکفورت امسال از خلاقانه‌ترین تایر طی سال‌های اخیر رونمایی کرد. کنتیننتال به لطف مهندسی هوشمندانه و ادغام تجهیزات الکترونیکی در لاستیک‌های جدید، می‌تواند سلامت لاستیک را کنترل کرده و فشار آن را هنگام حرکت تنظیم کند.

وقتی صحبت از مصرف سوخت می‌شود، تأثیر فشار لاستیک بسیار زیاد است. مطابق مطالعات اخیر، تایر با فشار ۰/۱۷ بار (معادل ۷/۵ پی‌اس‌آی) کمتر از میزان مناسب می‌تواند منجر به افزایش ۲/۸ درصدی مصرف سوخت شود. منابع این مطالعه همچنین بیان می‌کنند که بیش از ۲۵ درصد خودروهای موجود در جاده، دارای لاستیک با تنظیم باد نامناسب هستند.

برای بهبود مصرف سوخت، تایر جدید کنتیننتال می‌تواند چند متغیر مهم از جمله عمق آج، یکپارچگی لاستیک و فشار تایر را بررسی کند. کنتیننتال این مجموعه فناوری را .C.A.R.E نام‌گذاری می‌کند که مخفف متصل، خودران، قابل اعتماد و برقی‌ است. چنین سیستم پیچیده‌ای به تایرهای کنتیننتال اجازه می‌دهد تا داده‌های بحرانی را گزارش کرده و همچنین فشار تایرها را برای نگه داشتن آن در محدوده‌ی پارامترهای صحیح پایش کند.

برای تنظیم فشار تایر، کنتیننتال از پمپ گریز از مرکز استفاده می‌کند. پمپ یادشده از نیروی چرخشی برای افزایش فشار هوای تایر و نگه‌داشتن آن در محدوده‌ی مناسب بهره می‌برد. کنتیننتال معتقد است، این فناوری جدید به خودروها اجازه می‌دهد که کارآمدتر باشند و در نهایت منجر به کاهش قابل‌توجه در میزان انتشار گاز دی‌اکسیدکربن می‌شود.

چنین فناوری‌هایی در خودرو خودران نیز کاربرد دارند؛ زیرا در صورتی که راننده هم وجود نداشته باشد، سلامت تایر بررسی خواهد شد. لاستیک هوشمند کنتیننتال نه‌تنها به ایمن‌تر شدن خودرو، بلکه به کارآمدی بیشتر وسایل نقلیه نیز کمک می‌کند.

کنتیننتال معتقد است که احتمال افزایش عملکرد فنی خودرو نیز وجود دارد. فناوری پرشربوست (PressureBoost) کنتیننتال از هوا برای انطباق سریع فشار تایرها در موقعیت‌های مختلف رانندگی استفاده می‌کند. چنین تغییری باعث خواهد شد تا تایر از یک متغیر خارج از کنترل، به بخشی از تجربه‌ی رانندگی که تحت نظارت مداوم است، تبدیل شود.

فناوری هیجان‌انگیز تایر کنتیننتال، قدم بعدی در توسعه‌ی لاستیک است. با داشتن تایر متصل و کنترل‌پذیر، مطمئناً شاهد کاربردهای چشمگیر از نظر کارایی و عملکرد در آینده خواهیم بود./زومیت

نویسنده وبلاگ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *