حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

گرفتاری تایرسازان داخلی در برزخ بی درایتی

کویرتایر
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1398تعداد بازدید : 38نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

با بهره گیری از توان داخلی و حمایت از تولیدکنندگان می توان چشم انداز مثبتی به رونق تولید تایر کشور داشت بر این اساس لازم است شرایط به گونه ای فراهم گردد تا با کاهش مشکلات صنعتگران گامی موثر در حمایت از تولید تایر کشور برداشته شود تا به موفقیت های بزرگ نائل آیند.

به گزارش پارس تایر، رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: رونق تولید در گرو حمایت های دولت است و لازم است از صنعت تایر کشور حمایت شود.

محمدرضا تقی گنجی در ادامه اذعان داشت: با فشار اقتصادی که از افزایش نرخ ارز به ما وارد شد بازهم تولید تایر را ادامه دادیم البته بازبینی شرایط حاکی از آن است که با حمایت دولت قطعا امسال وضعیت بهتری را در صنعت تایر شاهد خواهیم بود.

وی گفت: تقاضای مهم تایرسازان تامین نیازهای ارزی است تا قادر به واردات مواداولیه و تولید تایر باشند و نیاز بازار را تامین کنند بر این اساس تنها خواسته ما از دولت این است که ارزی که بانک مرکزی و دولت تصویب می کنند به ما بدهند زیرا ارز اختصاص داده می شود ولی تامین نمی گردد.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که به فروشنده خارجی ارز تحویل ندهیم قطعا قادر به واردات کالا و تولید به مقدار کافی نخواهیم بود.

گنجی با تاکید بر اینکه صنعت تایر در برزخ بی درایتی گرفتار شده است اذعان داشت: بانک مرکزی ارز را اختصاص می دهد اما حواله ای که انجام می شود به دست فروشندگان خارجی نمی رسد در این شرایط تولیدکنندگان داخلی برای تامین مواد اولیه وارداتی در مضیقه هستند و باید فورا برای رفع این مشکل چاره ای اندیشیده شود.

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران با اشاره به افزایش قیمت تایر این موضوع را امری اجتناب ناپذیر دانست و گفت: افزایش هزینه های تولید قطعا منجر به افزایش قیمت ها می شود زیرا علاوه بر افزایش قیمت مواداولیه و حامل های انرژی، حقوق و دستمزد 36 درصد افزایش یافته بنابر این باید قیمت فروش افزایش یابد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سال 97 با تمام مشکلات و گرفتاری هایی که داشت تمام شد اما با نگاه به آینده امیدواریم با مرتفع ساختن مشکلات شرایط بهتری را شاهد باشیم البته ارزیابی شرایط کنونی بیانگر این مطلب است که امسال باید منتظر اتفاقات بهتر در صنعت تایرسازی کشور باشیم./خبر خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول