حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

تایرهای نامرغوب چینی جوابگوی نیاز تناژهای بالا در پیمایش تعیین شده نیستند

لاستیک کامیون
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 8 اسفند 1397تعداد بازدید : 56نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

رئیس انجمن رانندگان استان تهران با ابراز نارضایتی از نحوه توزیع لاستیک و لوازم یدکی اظهار داشت: به نظر میرسد تامین لوازم یدکی در دستور کار مدیران قرار نگرفته زیرا تا این لحظه هیچ اظهار نظری در این خصوص ارائه نشده است.

به گزارش پارس تایر، عبدالله خانعلی در گفتگو با خبرنگاران اذعان داشت: چنانچه نیاز واقعی ناوگان باری به تایر سنگین مرتفع نگردد قطعا در حوزه حمل بار با مشکل مواجه خواهیم شد زیرا برندهای نامرغوب چینی جوابگوی نیاز تناژ های بالا در پیمایش تعیین شده 30 هزار کیلومتر نیستند.

وی در ادامه افزود: در حالی مسئولین پیمایش 30 هزار کیلومتر را معیار تحویل لاستیک ناوگان حمل و نقل در نظر گرفته اند که در بهترین حالت هر لاستیک تنها تا پیمایش 10 هزار کیلومتر قادر به تردد ایمن است و بیش از آن خطر ناک خواهد بود.

وی گفت: عدم نیاز سنجی درست ناوگان حمل و نقل و عدم بهره گیری از دانش و فن این حوزه، منجر به نگاه دستوری و عامرانه مدیران شده است در صورتیکه فرآیند های اقتصادی محاسبات خاص خود را دارد و نمیتوان با نگاه دستوری وارد این مسائل شد.

خانعلی با اشاره به پیگیری تامین لاستیک اذعان داشت: سهمیه بندی هر کالایی زمینه را برای خرید کاذب و احتکار فراهم می سازد لذا با وجود پیگیری های زیادی که صورت گرفت اما به دلیل محاسبات اشتباه مدیران شاهد نحوه نامطلوب توزیع لاستیک بین رانندگان هستیم که منجر به نارضایتی بسیاری از فعالان صنف حمل و نقل بار شده است.

رئیس انجمن رانندگان استان تهران با تاکید بر اینکه عمر مفید لاستیک معیار مناسبی برای سنجش نیاز کامیونداران نیست گفت: با گذشت 60 درصد از عمر لاستیک باید نسبت به تعویض آن اقدام شود زیرا تردد خودروهای سنگین با تناژ و سرعت بالا با تایر فرسوده قطعا خسارات مالی و جانی جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به استفاده از برندهای معروف تایر در گذشته اظهار داشت: استفاده از برندهای نامرغوب چینی که عمدتا تجار خصولتی وارد میکنند و حتی جوابگوی زیان های ناشی از کیفیت پایین آن ها هم نیستند بازی با جان و مال مردم است.

وی به استفاده نادرست از کارت هوشمند ناوگان اشاره داشت و گفت: کارت هوشمند ناوگان در واقع به عنوان کارت آمار مورد استفاده قرار می گیرد که آمار دقیقی از هرناوگان و میزان پیمایش را در اختیار مدیران راهداری قرار می دهد که با توجه به آن می توانند تایر و سوخت را بین رانندگان توزیع نمایند که متاسفانه این کارت به ناوگان با تناژ پایین اختصاص داده نشد.

خانعلی در ادامه با بیان اینکه معادلات سازمان راهداری غلط است گفت: عدم مسئولیت پذیری مسئولین در ارائه برنامه هایی که به راهداری و رانندگان ارائه می دهند باعث مشکلات عدیده شد که در چند ماه اخیر نیز شاهد گلایه تعداد زیادی از رانندگان بودیم که علت اصلی این نابسامانی ها عدم اطلاع دقیق از ناوگان باری کشور و حمل و نقل جاده ای است./خبر خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول