افزایش ارتباط صنایع لاستیک با دانشگاه‌ها

لاستیک

مرکز تحقیقات صنایع لاستیک ایران به منظور افزایش ارتباط میان صنعت و دانشگاه و همچنین مهارت‌افزایی تکنیسین‌های شاغل در صنعت لاستیک، مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی (TMC) راه‌اندازی کرد.

به گزارش پارس تایر، در مراسم افتتاحیه مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی (TMC) که با حضور سعید تقوایی گنجه‌علی مدیرعامل شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک ایران، ارسلان امتعلی مدیرعامل ایران‌یاسا و رضا گرزین مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران برگزار شد، سخنرانان بر اهمیت آموزش و جایگاه آن در صنعت تایر تاکید کردند.

سعید تقوایی گنجه‌علی مدیرعامل شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک ایران، در حاشیه این مراسم، در مورد دغدغه‌مندی تایرسازان برای داشتن نیروهای ماهر و متخصص، گفت: یکی از چالش‌هایی که بسیاری از صنایع از جمله صنعت تایرسازی ایران با آن مواجه است، تربیت نیروهای فارغ‌التحصیل از دانشگاه به‌منظور کار در صنعت است. چند سال پیش به منظور پر کردن این خلأ و ارتقای سطح دانش و مهارت تکنسین‌ها، با کمک دانشگاه علمی کاربردی، مرکز آموزش علمی-کاربردی شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک(تهران) را راه‌اندازی کردیم؛ اما این مرکز نتوانست آن‌طور که باید نیازهای ما را پاسخ دهد بنابراین اقدام به راه‌اندازی مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی (TMC) با کمک سازمان فنی و حرفه‌ای کشور کردیم.

وی افزود: یکی از مزیت‌های این مرکز، ایجاد اشتغال برای متخصصان صنعت تایر است؛ زیرا مرکز تحقیقات صنایع لاستیک ایران عضوی از خانواده تایرسازی ایران است./دنیای اقتصاد

نویسنده وبلاگ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *