لاستیک‌های وارداتی، به بازار عرضه می‌شوند

لاستیک

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: لاستیک‌های سنگین که برای تنظیم بازار وارد و توزیع آنها به دلیل اشباع متوقف شده بود، می‌توانند با همکاری وزارت راه و شهرسازی در بازار توزیع شوند.

به گزارش پارس تایر، رضا رحمانی روز شنبه در نشست مشترک با رییس اتاق تعاون ایران و اتحادیه‌های تعاونی سراسری که در محل اتاق تعاون ایران برگزار شد، اظهار داشت: تعاونی‌ها همواره در شرایط بحرانی در توزیع اقلام مورد نیاز بازار کمک حال ما بوده‌اند و یکی از این موارد توزیع لاستیک‌ بود.

وی افزود: با توجه به اشباع بازار و حمایت از تولید داخل، توزیع لاستیک‌های سنگین وارداتی متوقف شده بود. با توجه به تاریخ انقضای این کالا و خسارات ناشی از آن به اتحادیه‌ها، برای حل این موضوع می‌توانند با همکاری وزارت راه و شهرسازی و پس از ثبت در سامانه تجارت، لاستیک‌های سنگین خود را در شبکه‌های مورد تایید به فروش برسانند.

این گزارش حاکیست سال گذشته با افزایش قیمت لاستیک رانندگان خودروهای سنگین و نیمه سنگین که کار حمل و نقل کالا و یا مسافر را انجام می دهند اعتراض و اعتصاب کردند که در این راستا دولت برای کمک به رانندگان این ناوگان، توزیع لاستیک با نرخ دولتی را به سازمان راهداری سپرد.

واردات با ارز ۴۲۰۰ تومانی و تعرفه پایین، در ابتدا برای حل مشکلات حمل و نقلی کشور اتخاذ شد، اما در نهایت به تولید داخلی ضربه زد و براین اساس توزیع لاستیک‌های وارداتی متوقف شد./ایرنا

مدیر وبلاگ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *