حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

واردات مواد اولیه تولید تایر با ارز نیمایی

محمدرضا تقی گنجی
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1398تعداد بازدید : 36نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

مواد اولیه تولید تایر با خروج از لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی‌، از این پس با ارز نیمایی خریداری می‌شود.

به گزارش پارس تایر، سرانجام تصمیم دولت برای خروج صنعت تایر از لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی نهایی شد و از این پس تمام مواداولیه تولید تایر، ‌ارز موردنیاز خود را باید از سامانه نیما تهیه کنند.

محمدرضا تقی‌گنجی، رئیس انجمن صنعت تایر ایران در حالی از خروج صنعت تایر از لیست گروه یک ارزی خبر داد که پیش‌از این انجمن صنعت تایر تنها راه برون‌رفت از زیان ناشی‌از افزایش هزینه‌های تولید تایر را افزایش 36درصدی قیمت انواع تایر اعلام کرده بود. حال با حذف ارز دولتی، ‌رئیس انجمن صنعت تایر ایران گفت: باتوجه به تامین ارز موردنیاز برای واردات تایر به کشور از سامانه نیما، ‌بخشی از هزینه‌های تولید افزایش می‌یابد که درنهایت در قیمت تمام‌شده تایرسازان موثر خواهد بود. وی یادآور شد: افزایش هزینه‌های انتقال ارز،‌ افزایش حقوق و دستمزد کارگر و بالارفتن هزینه انرژی و حمل‌ونقل همگی در تعیین نرخ‌های جدید برای تایرهای تولید داخل موثر است و کارشناسان شرکت‌های تایرسازی در انجمن صنعت تایر حداکثر تا پایان وقت اداری امروز قیمت‌های مصوب جدید برای فروش تایرهای تولید داخل را استخراج و از طریق روزنامه و سایت ها به اطلاع خواهند رساند.

وی با تاکید بر اینکه این افزایش هزینه‌ها تاثیر چندانی بر قیمت خریدوفروش تایر در بازار نخواهد گذاشت، گفت: متاسفانه درحال‌حاضر سود اصلی به جیب دلال‌ها و برخی کسبه بازار می‌رود. به‌همین‌دلیل این اطمینان را به مردم و مصرف‌کنندگان نهایی می‌دهیم که قیمت‌های جدید به هیچ‌وجه از آنچه در بازار اعلام می‌شود، بالاتر نخواهد رفت.

این درحالی است که حذف ارز دولتی از این صنعت تنها به سود دولت است و تفاوتی در سوددهی شرکت‌های تایرسازی ندارد. چراکه این شرکت‌ها با نظارت انجمن صنفی صنعت تایر اقدام به برآورد هزینه‌های تولید کرده و درنهایت محصول نهایی را با احتساب 17درصد سود به بازار عرضه می‌کنند. ازاین‌رو افزایش قیمت‌های احتمالی تاثیری بر افزایش سوددهی این صنعت نخواهدداشت. گنجی از اعلام قیمت‌های جدید تایر در روزهای آینده خبر داد و گفت: قیمت‌های جدید تایر در روزهای آینده برای اطلاع مردم و فعالان این صنف منتشر خواهد شد.

دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
  • مرتضی 31 اردیبهشت 1398 / 00:45

    لاستیک دولتی برای مردم عادی تبدیل به یک کاسبی پرسود شده که لاستیک را به قیمت پایین وبه صورت دولتی باسند خریده وبه دلال به قیمت گرانتری فروخته ودلال ان را باسود چند برابر به بازار فروخته آقایون مسولین شما با این کار خیانت به صنف تایر فروشان کردید

  • حسین خمسه 29 اردیبهشت 1398 / 17:16

    سلام سود لاستیک فقط به جیب نماینده میرود چون نماینده لاستیک را به نرخ دولتی میگیرد وآزاد میفروشد و اینجا در حق خرده فروشها ضایع میشود چون به خرده فروشها هیچ لاستیکی نمیدهند.نماینده مثل آقای (……)نماینده کرج که لاستیک میگیرد به نرخ دولتی و در بازار آزاد میفروشد و خرده فروشها هیچ لاستیکی برای خرید نمیتواند پیدا کند وسود تنها به جیب نماینده میرود که از نمایندگی خود سو استفاده میکند در این بازار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول