نکاتی مهم درباره انتخاب لاستیک خودرو

نکاتی مهم درباره انتخاب لاستیک خودرو

در ویدئوی زیر با ما همراه شوید تا با چهار نکته مهم برای انتخاب لاستیک خودرو بیشتر آشنا شوید

لاستیک خودرو از اجزای مهم هر خودرو هست که به دلیل ساختار و ابعادش باید با دقت و بررسی‌های لازم انتخاب شود. شاید بسیاری از رانندگان در وهله اول به برند یا نام تجاری لاستیک توجه می‌کنند ولی باید بدانید که تنها فاکتور برند نمی‌تواند تصمیم گیرنده برای انتخاب بهترین لاستیک خودرو باشد.

به گزارش پارس تایر، اگر به لاستیک خودرو نگاهی بیندازید همیشه ارقام زیادی را می‌بینید که بر روی آن درج شده‌اند که معمولا شامل تاریخ تولید ، پهنای اسمی، نوع تایر مناسب برای وسیله نقلیه خودروی سواری یا سنگین، شاخص وزن و نماد سرعت، قطر رینگ لاستیک، نسبت ارتفاع فاق به پهنا، اسم تایر، حداکثر فشار باد مجاز، ساختار لایه‌ها و جنس لاستیک و … هست.

مشخص هست که برای خرید تایر باید نگاهی به بودجه خود بیندازید و بعد از آن تصمیم بگیرد که با توجه به بودجه خود چه برندی و با چه کیفیتی را می‌توانید خریداری کنید. در مرحله بعد باید نگاهی به نوع استفاده از تایر بیندازید و بررسی کنید که این تایر را برای همه فصول می‌خواهید خریداری کنید یا این که تایر مورد نظر برای فصول سرد هست یا گرم سال؛ چرا که با توجه به زمان مورد انتظار آج لاستیک‌ها متفاوت هست.

یکی از نکاتی مهم دیگر تعویض لاستیک‌ها است که عموما بسیاری از کارشناسان بر این باورند که اگر قرار باشد دو یا تعداد بیشتر تایر را تعویض کنید بهتر است یک دست کامل به علاوه زاپاس را خریداری کنید. در آخر باید بگوییم که برای طول عمر بیشتر و استفاده بهینه از تایرها بهتر است سیستم تعلیق، ترمز و فرمان خودرو را حتما چک کنید تا کیفیت تایر خودرویتان را در طولانی مدت مناسب نگه دارید./چرخان