سرمایه گذاری ایدرو و بخش خصوصی در تایر سیستان و بلوچستان

کویرتایر

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت جهان پارس موافقتنامه سرمایه گذاری مشترک ده هزار میلیارد ریالی برای سرعت بخشیدن به احداث کارخانه تایر هامون در سیستان و بلوچستان امضا کردند.

به گزارش پارس تایر، فرشاد صالحی عضو هیات عامل ایدرو و مدیران جهان پارس این تفاهم نامه را در حضور استاندار سیستان و بلوچستان امضاء کردند.

بر پایه این توافق، سرمایه گذاری مشترک ایدرو و بخش خصوصی با نسبت ۲۰ درصد به ۸۰ درصد تحقق می یابد.

به گفته حمیدرضا ملکی مدیرعامل شرکت تایر سازی ایدرو در زابل ، این نخستین کارخانه داخل کشور است که تایر های سیمی OTR را تولید و بیش از ۶۰ درصد حجم واردات این محصول را کاهش خواهد داد. این کاهش واردات، سالیانه پنج میلیون دلار فقط در بخش تولید تایر های رادیال سیمی OTR صرفه جویی ارزی را در پی خواهد داشت .

ملکی فاز نخست بهره برداری و تولید تایرهای این کارخانه را سال آینده و تکمیل بهره برداری این واحد صنعتی را طبق برنامه ریزی بین بخشی سی ماه اعلام نمود.

ظرفیت کارخانه تایر سیستان تولید ۲۷ هزار انواع تایر ( نه هزار تن OTR و هیجده هزار تن TBR ) رادیال در استان سیستان و بلوچستان شهرستان زابل ( شهرک صنعتی رامشار ) است .

کارخانه تایر سازی سیستان از مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان سیستان و بلوچستان در سال ۱۳۹۳ و متولی احداث آن سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران است./ایدرونیوز

نویسنده وبلاگ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *