حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

برگزاری سومین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی

کویرتایر
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 29 دی 1397تعداد بازدید : 49نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

سومین جشنواره ملی نورآوری محصول برتر ایرانی با هدف معرفی شرکت‌های نوآور امروز ۲۷ دی ماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

به گزارش پارس تایر، در این همایش مسئول کمیته ارزیابی سومین جشنواره نوآوری محصول برتر ایرانی هدف اصلی جشنواره را معرفی نوآوری محصول به عنوان مصادیقی از توانمندی شرکت‌های داخلی در ارائه نوآوری‌ها به بازار دانست و گفت: اگر این باور در صنایع ما شکل بگیرد که می‌توانند نوآور باشند قطعاً جریانی به راه خواهد افتاد که برای صنعت و اقتصاد کشور مفید است.

احمد اختیارزاده ادامه داد: امسال 615 محصول در رصد اولیه بازار توسط کمیته اجرایی جشنواره شناسایی شد که براساس غربالگری اولیه تعداد 417 محصول امکان قرار گیری در فرآیند را به دست آوردند. در ادامه کار طبق روال جشنواره کاربرگی برای این تعداد محصول ارسال شد تا برخی از اطلاعات مربوط به فرآیند نوآورانه خود را در آن یادداشت کنند.

وی افزود: برخی از شرکت‌ها اطلاعات ناقص داشته و برخی دیگر موفق به حضور در مرحله بعدی نشدند. در مجموع 123 محصول به عنوان محصولاتی که کاربرگ قابل قبولی داشتند برای کسب اطلاعات تکمیلی مورد مذاکره قرار گرفتند. حدود 32 ارزیابی حضوری درون شرکت‌ها انجام شد که از این تعداد 27 محصول حائز دریافت جایزه شدند.

اختیارزاده توسعه روابط با شرکت‌ها را از برنامه آتی این جشنواره عنوان کرد و افزود: برقراری ارتباط بین دانشگاه‌ها یا به عبارت دیگر مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری وابسته به دانشگاه‌ها با شرکت‌های بزرگ نشان داد که پتانسیل پذیرش ایده‌های نوآورانه وجود دارد. بنابراین این موضوع جشنواره که یک بار در سال رخ می‌دهد با رویکرد جدیدی که در مرکز نوآوری محصول در پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه شریف دنبال می‌شود تبدیل به یک جریان مستمر در طول سال خواهد شد که شرکت‌های نوآوری که در جشنواره شناسایی می شوند از طریق مرکز نوآوری می‌توانند با شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های نوپایی که درون دانشگاه‌ها شکل گرفته ارتباط بگیرند.

براساس این گزارش در پایان این جشنواره از شرکت‌های منتخب نوآوری محصول برتر ایرانی شامل شرکت کویر تایر، شرکت فولاد مبارکه اصفهان، شرکت فولاد هرمزگان، شرکت سیمان سپاهان، شرکت مخابرات ایران، پتروشیمی جم، شرکت نفت پاسارگاد، شرکت بهسازان ملت و… تقدیر به عمل آمد./ایلنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول