کمبود لاستیک در بازار مشهد

لاستیک

رئیس اتحادیه صنف تعمیرکاران و فروشندگان لاستیک مشهد گفت: نمایندگی های فروش لاستیک واحدهای تولیدی در این شهر با کمبود لاستیک مواجه هستند که ناشی از فقدان توزیع کافی این کالاست.

به گزارش پارس تایر، محمدکاظم جنتی افزود: هم اینک لاستیک به حد کافی در اختیار نمایندگی های فروش نیست و واحدهای تولیدی سهم لاستیک نمایندگی ها را در سال جاری تحویل نداده اند.

وی اضافه کرد: تعدادی از واحدهای تولیدی نیز مبلغ مورد نظر را از نمایندگی های فروش لاستیک دریافت کرده اند اما هنوز کالای آنها را تحویل نداده اند.

رئیس اتحادیه صنف تعمیرکاران و فروشندگان لاستیک مشهد گفت: در مجموع امسال واحدهای تولیدی، عرضه لاستیک به نمایندگی های فروش را تا یک سوم کاهش داده اند و انگیزه اصلی آنها از این اقدام اعتراض به قیمت لاستیک و اصلاح آن از سوی دولت است.

جنتی با بیان اینکه لاستیک خودرو در بازار نرخی مصوب دارد افزود: آذرماه پارسال واحدهای تولیدی به بهانه اصلاح قیمت لاستیک، عرضه آن در سطح نمایندگی های فروش را کاهش دادند و تا زمانی که قیمت اصلاح نشد توزیع لاستیک به روال معمول بازنگشت.

وی ادامه داد: با اینکه نرخ مصوب لاستیک در سال گذشته اصلاح شد و نرخ آن برای خودروهای سواری ۲۲ درصد و برای خودروهای سنگین ۳۲ درصد افزایش یافت امسال بار دیگر واحدهای تولیدی لاستیک با محدود کردن عرضه، درخواست اصلاح قیمت لاستیک را دارند.

رئیس اتحادیه صنف تعمیرکاران و فروشندگان لاستیک مشهد گفت: لاستیک های تولید شده کارخانه های داخلی تنها ۵۰ درصد نیاز بازار را تامین می کند و ۵۰ درصد دیگر از طریق واردات تامین می شود.

جنتی تعداد نمایندگی های فروش لاستیک تولید داخل کشور در مشهد را ۳۱ نمایندگی اعلام کرد./ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *