عدم صدور حواله لاستیک، واحدهای صنفی را فلج کرده است

لاستیک

عدم صدور حواله لاستیک، واحدهای صنفی را فلج کرده است

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک و روغن گفت: عدم صدور حواله فروش لاستیک، واحدهای صنفی را فلج کرده است.

به گزارش پارس تایر، داود سعادتی نژاد رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک و روغن افزود: لاستیک ها در پایانه ها و واحد های صنفی دپو شده است ، هم خریدار آماده خرید است هم فروشنده لاستیک دارد؛ اما سازمان به جای نظارت، با ورود به عملیات خرید و فروش ، مانع کسب و کار اصولی و صحیح می شود.

وی ادامه داد: واحدهای صنفی، تمام کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کرده اند، مشتری هم آماده و نیازمند کالای موجود است اما سازمان خرید و فروش را منوط حواله کرده، تا الان که حواله نبود، هیچ مشکلی هم نبود؛ اما اکنون اجناس در مغازه ها مانده، همین عامل منجر به فاسد شدن لاستیک می گردد و واحد صنفی به بدبختی کشیده می شود، هم جنسش نابود شده، هم پولش خرج گردیده است .

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک و روغن تاکید کرد: دولت نقش نظارتی خود را حفظ کند و اختیار توزیع لاستیک را به صنوف قانونمند بگذارد. در این صورت بازار حد تعادل خود را پیدا می کند و عرضه و تقاضا به حالت عادی برمی گردد..

سعادتی نژاد اضافه کرد: در خصوص لاستیک های خودروهای سبک نیر اکنون در بازار لاستیک های پرایدی- سمندی – نیسانی و پژو مشتری های بیشتری نسبت به سایر خودرو ها دارد و این لاستیک ها مشکل پیدا نموده است./تهران