حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

نرخ ارز، اصلی ترین مشکل تایرسازان داخلی

ارز دولتی
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 1 خرداد 1397تعداد بازدید : 70نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

سخنگوی انجمن تایر سازان اظهار داشت: اصلی ترین مشکلات تایرسازان نرخ ارز و تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم آن بر تولیدات داخلی و عدم پرداخت معوقات توسط خودروساران است.

به گزارش پارس تایر، مصطفی تنها در گفتگو با خبرنگاران در خصوص بازار سیاه گفت: تایرهایی که در داخل کشور تولید نمی شوند گرفتار بازار سیاه می شوند مانند نمونه هایی از تایرهای راهسازی و تایرهای صنعتی، همچنین تایرهای سواری خودروهای لوکس بنز و لامبورگینی نیز تولید داخلی ندارند.

وی در ادامه افزود: وزارت صنایع با توجه به نیاز کشور مجوز واردات تایرهایی که به تعداد لازم در کشور تولید نمی شوند را صادر می کند؛ تایرهای بنز و لامبورگینی به علت مصرف کمتر و تنوع کم در سایز ، در کشور تولید نمی شوند و تایرسازان فقط برای آن دسته از تایرهایی که مصرف بالایی در کشور دارند، سرمایه گذاری می کنند.

سخنگوی انجمن تایرسازی درمورد وضعیت تایر های suv و امکان تولید آنها در کشور خاطرنشان کرد: در یکی دو سال اخیر برخی از تولید کنندگان، تایرهایی را که سایزهایی مختلف آن مصرف بیشتری دارد تولید می کنند اما برای تولید گسترده تایر های suv باید قرار دادهایی با همکاران بین المللی منعقد شود.

تنها در ادامه افزود: در حال حاضر هیچ گونه سرمایه گذاری جدی از جانب مسئولین در این راستا صورت نگرفته است و مشکل این قراردادها به ارتباطات بین المللی کشور مربوط می شود زیرا باید امکان تسهیلات ارزی و عقد قرارداد تامین شود و در سال های اخیر فقط شرکت بارز کردستان اقداماتی در این زمینه انجام داده است.

وی در ادامه تصریح کرد: در چند سال اخیر و با توجه به مشکلاتی که در کشور وجود دارد، همکاری های بین المللی قطع شده است و در این شرایط همکاری امکان پذیر نیست؛ این در حالی است که نیمی از فعال ترین تایرسازان، به شبکه بانکی و تامین اجتماعی وابسته اند و تایرسازان طبق آئین نامه صندوق بودجه ملی نمی توانند از صندوق توسعه ملی وام بگیرند در نتیجه باید از خطوط اعتباری خارجی استفاده کنند در حالیکه این قردادها یا وجود ندارد اگر هم وجود داشته باشد مختص کارهای زیربنائی کشور است و برای صنایع متوسط عرضه نمی شود.

سخنگوی انجمن تایرسازی در پایان گفت: درحال حاضر چنانچه تایرسازان بخواهند از ظرفیت موجود استفاده کنند و همه سایزهای تایرهای suv را تولید کنند با کاهش کیفیت مواجه خواهند شد لذا نیازمند توسعه تولید هستند./خبرخودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول