حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

تشریح مشکلات حوزه واردات لاستیک و واردکنندگان رسمی تایر

احمدرضا متقی
زمان مطالعه : 5 دقیقهتاریخ انتشار : 16 بهمن 1397تعداد بازدید : 21نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

نائب رئیس انجمن واردکنندگان لاستیک اعلام می کند که باید در حوزه تایرهای سنگین به کیفیت توجه ویژه ای داشته باشیم و نباید به دلیل کمبود امروز، کیفیت را کنار گذاشته و تنها به بحث کمی و تامین بپردازیم زیرا تمام تایرهای سنگین و نیمه سنگینی که وارد کشور می شود به لحاظ ایمنی حائز اهمیت هستند.

به گزارش پارس تایر، احمدرضا متقی درخصوص مشکلات حوزه واردات لاستیک و واردکنندگان رسمی تایر اظهار داشت: در حال حاضر مهم ترین مشکلات، مربوط به نقل و انتقال پول به کشورهای تولید کننده تایر مثل چین و هندوستان می باشد، زیرا به دلیل وضع تحریم های اقتصادی انتقال رسمی پول دچار مشکلاتی شده و ما نمی توانم پول کالاهای سفارش داده شده و خریداری شده را به سهولت منتقل کنیم.

وی افزود: دومین مساله، بحث هماهنگی حمل و نقل کالا است؛ زیرا اکثر شرکت های کشتیرانی در حال حاضر به دلیل شرایط تحریم سرویس مستقیم خود را محدود یا قطع کرده اند و بنابراین تمام ظرفیت حمل و نقل تایر به سمت ایران متوجه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شده که در اینجا نیز به دلیل عدم وجود ظرفیت کافی هم با پدیده افزایش بی رویه قیمت ها در قسمت کشتیرانی و هم با نبود امکانات مواجه هستیم.

وی افزود: سومین پدیده ای که وارد کنندگان رسمی با آن دست به گریبان هستند بروکراسی های زائد و پیچیده و دست و پا گیری است که در سازمانهای داخلی وجود دارد؛ به عنوان نمونه پدیده ثبت سفارش و بحث قوانین و بخشنامه های متعدد در حوزه امور گمرکی و تفسیرهایی که هر یک از بخش ها برای خود از این بخشنامه ها دارند مسائلی است که برای وارد کنندگان رسمی تایر مشکلاتی را ایجاد می کند.

نائب رئیس انجمن واردکنندگان لاستیک درخصوص حمایت های دولت از حوزه واردات تایر گفت: دولت در مقطعی از زمان به منظور ساماندهی بخشی از کمبود تایر کشور، مجموعه ای از سیاست های حمایتی را اعمال کرد اما بعضی از این سیاست های حمایتی دارای تاثیرات جانبی منفی نیز بود، مثل آزاد نمودن واردات توسط همه متقاضیان که متاسفانه این امر همچنان انجام می شود و این مساله سبب شده که بسیاری از افراد غیرحرفه ای وارد صحنه واردات تایر شوند.

متقی افزود: واردات تایر یک مقوله کاملا تخصصی است زیرا با بحث ایمنی وسائط نقلیه و جان سرنشینان سر و کار دارد و باید تمامی مراحل ایمنی و استاندارد کالا با دقت بررسی و چک شود اما متاسفانه به دلیل کمبودی که در بازار وجود داشت و تقاضایی که دولت از همه ظرفیت های بخش خصوصی برای تامین تایر داشت بخشی از مسائل استاندارد و بخشهایی که به لحاظ پیگیری مسائل ایمنی به دقت بیشتری نیاز داشت مغفول باقی مانده و متاسفانه همچنان بدون داشتن نمایندگی امکان واردات تایر وجود دارد و قطعا این امر در آینده در زمینه ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان و مصرف کنندگان مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: یکی ار تقاضاهای جدی ما از دولت این موضوع است که از وارد کنندگانی برای واردات دعوت به عمل آید که شناسنامه دار بوده و تعهدات لازم و کافی از آنها برای ارائه خدمات پس از فروش اخذ شود و ترجیحا کالاهایی را وارد کشور کنند که از رده های کیفی مطلوبی برخوردار هستند. در کشور چین کالاهای بسیار متنوعی در حوزه تایر تولید می شود و رده بندی های بسیار متنوعی وجود دارد ولی متاسفانه ملاحظه می شود که بعضی از وارد کنندگان غیرحرفه ای، بیشتر اقدام به واردات رده بندی های کیفی بسیار پایین می کنند.

نائب رئیس انجمن واردکنندگان لاستیک افزود: این واردکنندگان به صورت مقطعی وارد پدیده واردات شده اند و بعد از رفع نیاز، احتمال دارد دیگر در این حوزه فعالیت نکنند و به حوزه های دیگری وارد شوند اما مشکلاتی که از خود بر جا خواهند گذاشت تا سالها بعد از این گریبانگیر صنعت حمل و نقل کشور خواهد بود.

متقی افزود: در بحث تایرهای سنگین باید به کیفیت توجه ویژه داشته باشیم و صرف کمبود امروز، کیفیت را کنار نگذاشته و تنها بحث کمی و تامین را مورد توجه قرار ندهیم زیرا تمام تایرهای سنگین ونیمه سنگینی که وارد کشور می شود –اعم از حوزه حمل و نقل بار و حمل و نقل مسافر- به لحاظ ایمنی حائز اهمیت بوده و این کالاها با آغاز فصل گرما در صورتی که دچار اشکالی باشند این اشکال را نمایان خواهند کرد، لذا باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی درخصوص تاثیر کاهش تولید خودروسازان بر واردات تایر گفت: در حوزه تایرهای سواری بخصوص در برخی از اندازه های 13، 14 و 15 اینچ به دلیل اینکه بخش اعظمی از تولیدات کارخانه های داخلی به تولیدکنندگان خودرو اختصاص پیدا می کرد، با کاهش تولید خودرو مقداری از این ظرفیت به بازار تعویضی انتقال پیدا کرد و همین امر موجب شده است که تقاضای بازار در این سایز ها تا حدی کاهش یابد اما این امر به صورت مقطعی بوده و اگر واردات در حوزه تایرهای سواری به اندازه کافی انجام نشود در آینده نزدیک و با رشد تقاضا در بازار، یقینا با مشکل تامین تایر مواجه خواهیم شد.

نائب رئیس انجمن واردکنندگان لاستیک درخصوص تایرهایی که واردات آن ضروری است، گفت: برای تامین تایرهای سنگین و نیمه سنگین، تایرهای سواری و تایرهای صنعتی و راهسازی با نسبت های متفاوت نیاز به واردات وجود دارد، به عبارتی در هر یک از بخش ها نسبتی که باید واردات انجام شود متفاوت است.

وی افزود: اولویت اول با تایرهای سنگین و نیمه سنگین بخش حمل و نقل عمومی است. در حوزه راهسازی و لاستیک های صنعتی نیز نیاز به واردات کما فی السابق وجود داشته و چه بسا این نیاز هم اکنون بیشتر شده باشد؛ چرا که هم تامین مواد اولیه برای کارخانجات داخلی تا حدی دشوار شده و هم کارخانجات داخلی که تایرهای صنعتی و راهسازی را در بعضی از سایز ها تولید می کردند تمام انوع مورد نیاز کشور را تولید نمی کنند؛ زیرا ممکن است یک سایز در کشور تولید شود اما آن سایز دارای انواع و پترن ها و کاربردهای مختلف باشد که همگی آنها در کشور تولید نمی شود لذا نیاز است که این اقلام از طریق واردات تامین شود و باید برای آنها برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد.

نائب رئیس انجمن واردکنندگان لاستیک درخصوص کنترل قیمت در حوزه تایرهای وارداتی گفت: دولت بخش های مختلفی برای کنترل قیمت دارد و تا حدودی توانسته کنترل و نظارت را از طریق سامانه جامع تجارت پیگیری کند؛ به این صورت که کلیه واردکنندگان و تولید کنندگان باید هر کالای وارد و یا تولید شده را در سامانه مذکور ثبت کنند و نیز اینکه کالای مورد نظر در چه پروسه ای و با چه قیمتی به دست رانندگان و مصرف کنندگان می رسد تماما در آن سامانه ثبت و ضبظ می شود.

متقی افزود: با وجود این باز هم ملاحظه می شود که در بعضی از قسمت ها تخلفاتی صورت می گیرد که یقینا دولت باید برای قسمت های نظارتی راهکارهای بهتری را اتخاذ کند البته این بدین معنی نیست که برخوردهای پلیسی افزایش پیدا کند زیرا هرچه که برخوردهای پلیسی بیشتر شود بازار رفتار انقباضی تری را از خود نشان خواهد داد و رفتارهای انقباضی در نهایت منجر به کمبود محصول و تولید مشکلات بیشتری می شود لذا دولت باید به رفتارهای هوشمندانه نظارتی توجه بیشتری داشته باشد./خبر خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول