حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

تکذیب تولید تایر ایرلس در کشور

محمدرضا تقی گنجی
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 5 فروردین 1398تعداد بازدید : 33نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

صنعت تولید تایر یکی از صدها صنعتی است که با صنعت استراتژیک خودروسازی در ارتباط است. امروزه بهبود صنعت تایر سازی بر اساس آخرین تکنولوژی های روز دنیا سبب شده است روز به روز تایر های بادوام تر و مناسب با هر نوع شرایط آب و هوایی روانه بازار شود.

به گزارش پارس تایر، رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران در گفتگو با خبرنگاران، اخبار مبنی بر تولید تایر ایرلس در کشور را بی اساس خواند و اظهار داشت: صنعت تایر کشور با توجه به محدودیت های بین المللی که با آن روبه رو شده است تحت تاثیر شرایط کشور شاید تا چندین سال آینده نیز قادر به تولید تایر های ایرلس نباشد.

محمدرضا تقی گنجی در ادامه افزود: از آنجا که صنعت تایر درنظر دارد بر اساس آخرین دستاوردهای روز دنیا اقدام به تولید و عرضه تایر به بازار کند هنوز راه زیادی در پیش دارد لذا در حال حاضر تولید تایرهای مرغوب در اولیت برنامه های تایرسازان داخلی قرار گرفته است تا با گذشت زمان و دسترسی به تکنولوژی های برتر اقدام به تولید تایرهای ایرلس کنند.

تایرسازان نیازمند حمایت جدی تری هستند

وی گفت: هرچند شرایط کشور ایجاب می کند حمایت های جدی تری از تایرسازان داخلی صورت گیرد اما با پیچیدگی هایی که در تامین ارز و مواداولیه رخ داد متاسفانه تایرسازان به سختی اقدام به تولید 300 هزار تن تایر می کنند.

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران نیاز کشور را 450 هزار تن تایر در سال عنوان کرد و گفت: در حال حاضر حدود 300 هزار تن لاستیک در کشور تولید می شود که جوابگوی نیاز 450 هزارتنی نیست لذا مابقی آن با واردات تایر تامین می گردد.

نقاط ضعف و قوت تایرسازی در ایران

وی به نقاط ضعف و قوت تایرسازی در کشور اشاره داشت و گفت: تولید 70 درصد از مواداولیه مورد نیاز تایرسازی در داخل یکی از نقاط قوت این صنعت است اما نقاط ضعف آن از منظر اقتصادی، عدم تخصیص ارز و از منظر بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا، سبقت بسیاری از کشور ها از ما است بر این اساس نیاز داریم به آخرین تکنولوزی روز دنیا و فناوری های جدید در تولید تایر مجهز شویم تا در بازارهای جهانی حرفی برای گفتن داشته باشیم./عصر خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول