حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

ترخیص کانتینرهای لاستیک در گمرکات کشور معطل پرداخت ارز

لاستیک
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 15 تیر 1398تعداد بازدید : 131نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

عضو کمیسیون عمران مجلس، بر لزوم تعجیل بانک مرکزی و وزارت صمت برای تخصیص ارز مربوطه و ترخیص کانتینرهای لاستیک از گمرکات کشور تأکید کرد.

به گزارش پارس تایر، مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس ، با اشاره به وضعیت نامناسب بازار لاستیک در کشور، گفت: در شرایط کنونی رانندگان به ویژه رانندگان وسایل سنگین به دلیل کمبود محصول لاستیک با مشکل مواجه شده اند و این مسئله در حوزه باربری و جابه جایی کالا اثر منفی گذاشته است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در برخی از رسانه ها، صدها کانتینر شامل لاستیک خودروهای سبک و سنگین درگمرک های کشور معطل باقی مانده است، علت اصلی این مسئله عدم پرداخت ارز از سوی بانک مرکزی به خریداران بوده تا آن ها مبالغ مربوطه را به فروشندگان خارجی پرداخت کنند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس اطلاعات منتشر شده در برخی از رسانه ها، صدها کانتینر شامل لاستیک خودروهای سبک و سنگین درگمرک های کشور معطل باقی مانده است، علت اصلی این مسئله عدم پرداخت ارز از سوی بانک مرکزی به خریداران بوده تا آن ها مبالغ مربوطه را به فروشندگان خارجی پرداخت کنند.

وی گفت: این مسئله موجب شده که شرکت های خارجی اجاره خروج کانتینرهای لاستیک از کمرگات کشور را ندهند و این احتمال وجود دارد که در صورت عدم پرداخت به موقع ارز، لاستیک ها به کشور مبدآ عودت داده شود.

کیانپور ادامه داد: در یک سال اخیر با افزایش اعتراضات رانندگان وسایل سنگین به نبود تجهیزات و گرانی لاستیک در بازار، دولت اقدام به واردات یک میلیون حلقه لاستیک کرد، اما طبق بررسی های صورت گرفته، بازار در شرایط کنونی به یک میلیون حلقه لاستیک جدید نیاز دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر لزوم تعجیل بانک مرکزی و وزارت صمت برای تخصیص ارز مربوطه و ترخیص کانتینرهای لاستیک از گمرکات کشور تأکید کرد و گفت: متأسفانه در دو سال گذشته نیز شاهد بودیم که وظیفه تأمین لاستیک میان وزارت صمت و بانک مرکزی پاسکاری می شد و حتی در نشست های کمیسیون عمران نیز این دو نهاد، قصور رخ داده و مشکلات ایجاد شده در بازار لاستیک را به گردن همدیگر می انداختند.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: مجلس خواهان ساماندهی و مدیریت صحیح بازار لاستیک در کشور است تا برای رانندگان بیش از این مشکل ایجاد نشود./خانه ملت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول