حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

تایرهای چینی باکیفیت جایگزین کره‌ای‌ها در بازار می‌شوند

لاستیک
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1398تعداد بازدید : 89نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

اگرچه کره‌ای‌ها خیلی‌زود در مقابل تحریم‌های آمریکا جا زدند و بازار پرسود تایر ایران را ترک کردند اما این حرکت باهوشمندی دولتی‌ها و تجار باسابقه تایر جواب داده شد و جای خالی کره‌ای‌های محبوب در بازار توسط چینی‌های باکیفیت در حال پر شدن است.

به گزارش پارس تایر، این روزها در بازار خبر از ورود تایرهای چینی جدید به گوش می‌رسد که البته ورودشان به بازار را با تایرهای رادیال باری‌- اتوبوسی جشن گرفته‌اند. البته براساس بررسی‌های انجام‌شده یکی از تجار بزرگ تایر از کره،‌ مسئولیت واردات این برند خوشنام چینی را برعهده گرفته است اما هنوز خبر رسمی جایگزین شدن این برند چینی با کره‌ای‌های محبوب اعلام نشده است. اما آنچه مشخص است توقف خرید تجار ایرانی از کارخانه‌های کره‌ای و اینکه قرار است تایرهایی همچون چائویانگ چین جایگزین کومهو،‌ رودستون و هانکوک شود.

اگرچه کره‌ای‌های محبوب در بین ایرانی‌ها جای خود را باز کرده و اطمینان مصرف‌کننده ایرانی را جلب کرده‌اند اما براساس رتبه‌بندی‌های بین‌المللی شرکت‌های تایرسازی در دنیا،‌ برخی برندهای چینی نه‌تنها قابلیت رقابت با کره‌ای‌ها را دارند بلکه در مواردی از کیفیت بالاتری نسبت‌به آنها برخوردارند.

چینی‌های خوشنامی همچون پرایمول،تراینگل،‌ جینیو و جی‌تی که البته دورگه‌ چینی-سنگاپوری است. حال در شرایط فعلی ورود برند چائویانگ به ایران اگرچه در سکوت خبری انجام شده است اما می‌توان این امیدواری را به مصرف‌کنندگان داد که مدیران و تجار ایرانی به‌خوبی دست‌به جایگزینی زده‌اند و محصولات باکیفیتی را از چین به جای کره‌ای‌ها به بازار روانه کرده‌اند.

چائویانگ اگرچه ابتدا تنها برای ناوگان حمل‌ونقل سنگین وارد کشور شده است اما شنیده می‌شود درزمینه واردات تایرهای سواری نیز برنامه‌ریزی شده است و به زودی بخشی از نیاز رینگ های 16به بالا که پیش‌از این ازطریق واردات تایرهای کره‌ای تامین می‌شد، از طریق این برند چینی و دیگر محصولات باکیفیت چینی تامین خواهد شد.

پارس تایر بارها نسبت‌به انتخاب کارشـــناسی برندهای چینی و جلوگیری از واردات برخی کالاهای بی‌کیفیت از این کشور هشدار داده بود و بر این نکته تاکید داشت که تمام برندهای چینی لزوما بی‌کیفیت نیســـتند و در صورت نـــظارت بیشتر بر روند واردات می‌توان از محـــصولات باکیــــفیت ساخت چیـــن برای بازار داخل اســـتفاده کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول