تمرکز دلالان روی تایرهای پراید و خودروهای پرمصرف

تایر

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر با بیان اینکه تمرکز دلالان روی تایرهای خانواده پراید و خودروهای پر مصرف است، گفت: نرخ تایرهای سنگین ثبات پیدا کرده اما در مورد نمونه‌های سواری شاهد نوسان هستیم، این نوسان به خصوص در خانواده پراید وجود داشته است.

به گزارش پارس تایر، مصطفی تنها، سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر درباره ماجرای ورود تایرهای بی‌کیفیت سنگین گفت: جلوی واردات بیشتر تایرهای بی‌کیفیت به کشور گرفته شده و قوانین سخت‌گیرانه قبلی که استاندارد تایر‌ها را پایش می‌کرد دوباره بازگردانده شده است. اما تایرهای بی‌کیفیت همچنان در بازار وجود دارد و در همان فاصله‌ی کاهش کنترل‌ها، مقادیری از این نوع تایرها به کشور راه پیدا کرد. در خصوص میزان این تایرها در بازار اطلاعی وجود ندارد.

تنها درباره وضعیت نرخ تایرها در بازار اظهار کرد: در بازار نرخ تایرهای سنگین ثبات پیدا کرده اما در مورد نمونه‌های سواری شاهد نوسان هستیم. این نوسان به خصوص در خانواده پراید وجود داشته و انجمن صنفی تمهیداتی اندیشید تا کارخانه‌ها تولید خود را افزایش دهند. در ۶ ماه ابتدایی سال ۲۰ درصد افزایش تولید تایر خانواده پراید داشتیم اما اثرات آن بر بازار هنوز قابل لمس نیست. با این کار جلوی بالا رفتن نرخ تایر پراید گرفته شده است.

وی در پایان گفت: اصولا تایر کالایی است که تحت نظارت سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان است و کارخانجات نرخ مصوبی دارند که نرخ رسمی تایر محسوب می‌شود. در بازار تایرها دست به‌دست می‌شوند و در نتیجه آن تحولاتی رخ می‌دهد و این اختلاف نرخ بین کارخانه و بازار بستگی به دلال‌بازی‌ها و تمرکز روی برخی از انواع تایر است.

تنها افزود: دلالان در مقاطعی روی یکی از انواع تایر دست می‌گذارند و آن محصول را دچار بحران می‌کنند سپس سراغ تایرها با اندازه‌های دیگر می‌روند. اندازه تایرهای سواری بسیار متنوع است و درحال‌حاضر تمرکز بیشتر روی تایرهای پراید و خودروهای پرمصرف بوده است./گسترش‌نیوز

مدیر وبلاگ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *