حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

مدیریت منطقه خاورمیانه بریجستون به یک فرانسوی رسید

بریجستون
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 4 شهریور 1398تعداد بازدید : 136نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

لوران دارتو (Laurent Dartoux) فرانسوی که درحال‌حاضر مدیر ارشد استراتژی و بازاریابی در منطقه خاورمیانه است، به‌طور همزمان مدیریت دفتر مرکزی این شرکت را نیز برعهده دارد

به گزارش پارس تایر، بازار تایرهای خاورمیانه به‌خصوص در بخش باری-اتوبوسی کاملا شناخته شده و بر مبنای لیدری چند برند خاص است. در این میان بریجستون به‌عنوان پرطرفدارترین تایر این بخش در منطقه شناخته می‌شود و قطعا تغییرات مدیریتی آن هم در بالاترین سطح این شرکت، می‌تواند بر روند تامین در این منطقه اثرگذار باشد.

لوران دارتو فرانسوی که در‌حال‌حاضر مدیر ارشد استراتژی و بازاریابی در منطقه خاورمیانه است، به‌طور همزمان مدیریت دفتر مرکزی این شرکت را نیز برعهده دارد، در راستای سمت نخست خود، از نیمه‌دوم ماه سپتامبر صندلی اصلی این منطقه یعنی مدیرعاملی شعبه خاورمیانه بریجستون را برعهده خواهد گرفت. البته لوران دارتو مسئولیت‌های فعلی خود ازجمله بازاریابی برندها، ارتباطات بین شرکت‌ها و چند مسئولیت دیگر را حفظ خواهد کرد.

علاوه بر این، دارتو بر عملیات تولید، تدارکات و مدیریت زنجیره‌تامین و تهیه نظارت می‌کند تا استراتژی‌های فعلی این شرکت را سریع‌تر انجام دهد.

این شرکت در بیانیه خود اعلام کرد: «این تصمیم با تغییرات لیدری جهانی ما که اخیرا توسط شرکت مادر یعنی شرکت بریجستون اعلام شده، هماهنگ است. همچنین این تغییر بخشی از یک برنامه جانشینی گسترده‌تر بوده که برای پرورش لیدرهای جهانی در سراسر شرکت طراحی شده است.»

بنابراین تغییرات اساسی در مدیران اجرایی بریجستون به‌غیر از یافتن فرصت‌های جدید برای شرکت، با هدف پرورش مدیران جدید نیز انجام می‌شود.

همچنین دیجیتالی شدن محیط بازار باعث شده است این شرکت به سمت خلق زنجیره تامین کوتاه‌تر و نزدیک‌تر به مصرف‌کننده نهایی برود. درنهایت می‌توان به تقویت همکاری بین تیم‌های تحقیق و توسعه و همچنین تولید و تاکید بیشتر بر دیجیتالی شدن محیط تولید اشاره کرد که از اهداف مدیرعامل جدید بریجستون در منطقه خاورمیانه هستند.

البته باید گفت پائولو فراری، مسئولیت جدیدی به‌نام مدیر دفتر استراتژی‌های دیجیتال را در اختیار خواهد گرفت. تغییرات اخیر مدیریتی در بریجستون و استراتژی‌های جدید مدیر بخش خاورمیانه این شرکت باعث خواهند شد امکان ارتباط تجار با شرکت برای تامین بازارهای ثانویه در اولویت شرکت نباشد.
در‌نهایت باوجود حذف واسطه‌ها و واقعی‌تر شدن قیمت‌ها اما امکان دسترسی به محصولات باکیفیت این تایرساز برای برخی بازارهای واسطه‌گرا ازجمله ایران سخت‌تر می‌شود.

بنابراین تجار ایرانی دو راه حل اصلی در اختیار دارند، نخست معرفی خود به عنوان مصرف‌کننده نهایی و دوم؛ افزایش واسطه‌های تامین که منجر به افزایش قیمت تمام‌شده برای مصرف‌کننده نهایی می‌شود.

در‌نهایت می‌توان به رقابت بین بریجستون و میشلن اشاره کرد که طی سال‌های اخیر جایگاه نخست را بین یکدیگر جابه‌جا کرده‌اند، انتخاب یک مدیر با ملیت فرانسوی برای بریجستون، آن هم در منطقه حساس خاورمیانه، نشان‌دهنده اهمیت افزایش سهم بازار برای بریجستون به‌واسطه آنالیز رفتارهای رقیب اصلی است./دنیای خودرو

دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
  • شهر حکایت 25 آذر 1398 / 03:08

    عالیی بود مثل همیشه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول