پارک فناوری بریجستون در سایت سابق توکیو احداث شد

بریجستون

بریجستون، تایرساز ژاپنی در حال ساخت پارک نوآوری در راستای استراتژی این شرکت برای پرچمداری در فناوری‌ های نوین و حرکت در مسیر توسعه پایدار این شرکت است.

به گزارش پارس تایر، این پروژه در محل سایت سابق بریجستون در منطقه کودائیرای توکیو ساخته شود و شامل چهار بخش اصلی برای انجام مراحل تحقیق، توسعه و آزمایش این شرکت از چهارسال آینده است. البته بریجستون حجم بودجه اختصاص‌یافته برای ساخت این پروژه را اعلام نکرده است اما می‌دانیم این محل قرار است به مرکز اصلی R&D بریجستون تبدیل شود.

ماساکی تسویا (Masaaki Tsuya)، مدیرعامل و رئیس‌هیات‌ مدیره این کمپانی گفت: «بریجستون باید برای نیازهای آینده آماده باشد و برای این‌کار لازم است از راهکارهای پیشرفته و مبتنی‌بر توسعه پایدار در صنعت حمل‌ونقل اســـتفاده کنیم.» تسویا می‌گوید سایت جدید شرکت «سنگ بنای فصل جدید فعالیت کمپانی خواهد بود» تا تمرکز آن را به‌سمت نوآوری در حمل‌ونقل منتقل کند.

براساس اطلاعات منتشرشده ازسوی بریجستون فعالیت این سایت از ماه ژوئن سال میلادی آتی آغاز خواهد شد، اما برای احداث سه‌بخش بعدی این سایت نیاز به چهارســـال زمان است.

به‌عنوان مثال ساختمان B نوآوری (حرف B اشاره به نخستین حرف نام بریجستون دارد) در نوامبر سال ۲۰۲۱ افتتاح خواهد شد و افتتاح مرکز تست به سال ۲۰۲۲ موکول شده است. در این مرکز تست مهندسان امکان آنالیز پیشرفته آزمایش‌های انجام شده را خواهند داشت. درمجموع این سایت قرار است شامل چهار بخش اصلی باشد.

گالری نوآوری بریجستون

موزه‌ای مربوط به تاریخ بریجستون و نوآوری‌های انجام‌شده طی ۸۸سال گذشته از زمان افتتاح شرکت در اول ژانویه ۱۹۳۲ تا امروز خواهد بود. این مرکز برای اطلاع‌رسانی مشتری‌ها و همکاران تجاری ساخته‌شده تا بتوانند از نحوه پیشرفت این شرکت طی سال‌های گذشته اطلاع پیدا کنند.

مرکز نوآوری B

در این ساختمان قرار است نسل آینده نوآوری‌ها و همکاری‌های آزمایشگاهی را که به‌کمک و همکاری سایر شرکت‌ها انجام می‌شود، شاهد باشیم.این همکاری‌ها به واسطه خریداری سهام داخلی یا خارجی شرکت رخ خواهد داد.

مرکز حمل‌ و نقل B

مرکز تستی خواهد بود که باعث می‌شود پیشرفت محصولات به نحوه چابک‌تر انجام شود. در این مرکز پیچ‌های مختلفی طراحی شده است و هرکدام برای بررسی اطلاعات و قابلیت‌های مختلف یک لاستیک اختصاص دارند.

باشگاه AHL بریجستون

این محل روباز به افرادی که علاقه‌مند به ورزش کردن در سنین و رشته‌های مختلف هستند، اختصاص پیدا کرده است . درواقع این بخش برای ارتباط بیشتر با جامعه و البته همکاری این تایرساز با برنامه «ارزش‌های زندگی سالم» که همزمان با المپیک جهانی و پارا المپیک سال ۲۰۲۰ معرفی خواهد، افتتاح می‌شود. /دنیای خودرو

مدیر پارس تایر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *