حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

کارخانه آرتاویل تایر ۳۵ درصد نیاز کشور را تأمین خواهد کرد

کویرتایر
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1398تعداد بازدید : 36نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

اکبر بهنام جو صبح امروز در هشتمین جلسه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان اردبیل که در سالن جلسات شیخ صفی استانداری اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: کارخانه کامیون‌سازی با ظرفیت تولید روزانه ۲۵ دستگاه کامیون در سال جدید افتتاح خواهد شد و در کنار آن کارخانه لاستیک‌سازی آرتاویل تایر که نزدیک به ۳۵ درصد نیاز کشور را تامین خواهد کرد به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش پارس تایر، اکبر بهنام جو استاندار اردبیل افزود: در این جلسه مشکلات چهار واحد سرمایه‌گذاری در استان مورد بررسی قرار گرفت و در راستای رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی تصمیماتی اتخاذ شد و مرکز خدمات سرمایه‌گذاری می‌تواند پل ارتباطی بسیار خوبی بین سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی باشد تا از این طریق بتوانیم در سال رونق تولید موجبات توسعه اقتصادی استان و شکست تحریم‌ها را مهیا کنیم.

استاندار اردبیل بیان کرد: در راستای تحقق اهداف شعار سال «رونق تولید» باید جلسات کاربردی برگزار شده و مشکلات سرمایه‌گذاران بررسی شود و تصمیمات لازم در جهت رفع مشکلات این واحدهای تولیدی اتخاذ شود تا بتوانیم در تحقق اهداف شعار سال گام مثبتی برداریم.

بهنام جو تصریح کرد: در سال رونق تولید اقدامات مناسبی در استان در جهت تحقق اهداف و تولید در نظر گرفته شده که از جمله اقدامات مثبت و شاخص می‌توان به پایاب سد خداآفرین اشاره کرد که با تبدیل ۴۵ هزار هکتار اراضی دیم به آبی زمینه افزایش تولیدات محصولات کشاورزی استان اردبیل به حدود یک میلیون تن را فراهم می‌کند.

استاندار اردبیل تأکید کرد: باید بازار مناسبی جهت معرفی و صادرات محصولات تولیدی استان در نظر بگیریم که بازارهای آسیایی میانه و روسیه برای صادرات محصولات تولیدی در استان بسیار مناسب هستند و در همین راستا نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اردبیل اقدامات مناسبی را آغاز کرده تا پل ارتباطی برای معرفی و صادرات محصولات استان در این کشورها باشد.

بهنام‌جو ادامه داد: در سال جاری صادرات افزایش یافته و تولیدات استان صادرات محور خواهند بود زیرا با افزایش صادرات و میزان ارز‌آوری، شاهد توسعه اقتصادی استان و تولید ثروت خواهیم بود.

وی گفت: از جمله اقدامات مناسب در حوزه کشاورزی استان می‌توان به ایجاد ۲۵۰۰ هکتار شهرک گلخانه‌ای در استان اشاره کرد که طبق اقدامات انجام یافته حدود ۳۰۰ هکتار از این طرح در سال جدید به طور کامل به بهره‌برداری خواهد رسید و جهش مناسبی در کشت گلخانه‌ای استان شاهد خواهیم بود./ذاکرنیوز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول