حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

موافقت سازمان حمایت با افزایش 22درصدی نرخ تایر سواری و باری

کویرتایر
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 25 خرداد 1398تعداد بازدید : 60نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

معاون مالی و تامین منابع هلدینگ تاپیکو، با تایید خبر موافقت سازمان حمایت مبنی بر افزایش 22 درصدی نرخ تایر رادیال سواری و باری، تصریح کرد: خرید و فروش لاستیک در بازار آزاد و با گپ قیمتی کارخانه تا مصرف کننده، نشان می دهد که بازار کشش این افزایش قیمت را دارد هر چند که این میزان افزایش، هزینه های تولید را جبران نمی کند.

به گزارش پارس تایر، محمدرضا پاشایی افزود: این موضوع برای همه(دولت) اظهر من الشمس است و افزایش نرخ ها در مراحل بعد و به مرور زمان و پلکانی انجام می شود.

وی به قرار گرفتن لاستیک در طبقه بندی در گروه یک کالایی اشاره و اظهار کرد: به همین دلیل این محصول مشمول دریافت ارز 4200 تومانی و همچنین نرخ گذاری دولت می شود.

معاون مالی و تامین منابع هلدینگ تاپیکو، با اشاره به پذیرش دولت (وزارت صمت) مبنی بر افزایش قیمت برخی کالاها در سال جاری، تصریح کرد: دولت هم متوجه این موضوع شده است که نمی توان یک صنعت را تا این اندازه محدود کرد.

پاشایی ادامه داد: درست است که شرایط تاثیرگذار و مختلف بیرونی وجود دارد اما حذف گام به گام محدودیت صنایع با نرخ گذاری های دولتی آغاز شده و گپ قیمت محصولات از واحدهای تولید تا بازار، همواره فساد آفرین بوده است.

وی افزود: وقتی اختلاف قیمت در بازار و کارخانه زیاد باشد، ایجاد فساد می کند. باید با اجرای این سیاست ها، واسطه ها را حذف کرد تا مابه التفاوت نرخ بازار آزاد و صنایع، در مسیر تولید قرار گیرد و برای طرح های توسعه ای صنعت استفاده شود.

پاشایی در خصوص تسعیر ارزی گروه صنعتی بارز که مورد اعتراض سهامداران این شرکت نیز قرار گرفت، اظهار کرد: گاهی مسایل اقتصادی و صنعت از مسایل سیاسی تاثیر می پذیرد و شوربختانه تحریم های اقتصادی بر صنعت لاستیک تاثیرگذار بوده است.

معاون مالی و تامین منابع هلدینگ تاپیکو، با قدردانی از سهامداران گروه صنعتی بارز، گفت: به هر حال اکنون مردم بهترین همراهی را با سیاست مجموعه انجام داده اند و این قابل تقدیر است. شاید برخی فکر کنند که می شد ارز را در سال گذشته به راحتی تامین کرد اما مستندات ما نشان می دهد که از ابتدای سال 97 چنین نبوده است.

وی افزود: اولویت های کشور روی موضوعات دیگری بود و بدهی های ارزی در اولویت قرار نداشت. به هر روی، امیدواریم شرکت در سال 98 وضعیت بهتری را پیش رو داشته باشد./با اقتصاد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول