حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

اختصاص 300میلیون دلار برای واردات مواد اولیه تولید لاستیک

کویرتایر
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 13 مرداد 1398تعداد بازدید : 88نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه ۳۰۰ میلیون دلار برای واردات مواد اولیه موردنیاز تولید لاستیک در نظر گرفته شد، گفت: به ازای واردات یک کیلو مواد اولیه موردنیاز تولید لاستیک تنها یک دلار پرداخت می‌شود.

به گزارش پارس تایر، ولی ملکی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت تولید لاستیک، گفت: در صورتی که ارز موردنیاز تولید لاستیک تامین شود تولیدکنندگان می‌توانند 85 درصد تایر موردنیاز خودروهای سواری و 75 درصد خودروهای سنگین را تولید کنند، البته با راه‌اندازی خط تولید لاستیک سنگین در کارخانه آرتاویل تایر نیاز تایر خودروهای سنگین به صورت 100 درصدی در داخل تامین می‌شود.
نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: کارگروه صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس در سه جلسه با حضور تولیدکنندگان، واردکنندگان و بانک مرکزی مشکل تامین ارز موردنیاز تولیدکنندگان تایر را مورد بررسی قرار داد در نهایت مقرر شد؛ 300 میلیون دلار برای تامین مواد اولیه وارداتی در نظر گرفته شد و مسئول اعتبارات ارزی بانک مرکزی نیز پرداخت و تخصیص این اعتبار را تضمین کرد.

واردات کائوچو نیاز اصلی تولید تایر

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه برای پیگیری امور مربوط به تخصیص ارز برای واردات مواد اولیه تولید لاستیک نمایندگان انجمن تولیدکنندگان تایر و وزارت صنعت، معدن و تجارت معرفی شدند، اظهار کرد: تولید تایر به کائوچو نیاز دارد که این ماده در داخل تولید نمی‌شود و باید زمینه واردات آن فراهم شود.

تخصیص 4 دلار ارز دولتی برای واردات هر کیلو تایر

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه با تخصیص ارز مناسب برای واردات مواد اولیه، تولیدکنندگان داخلی از تمام ظرفیت خود برای تولید تایر استفاده کرده در نتیجه عرضه به بازار افزایش پیدا می‌کند، اضافه کرد: برای واردات هر کیلو تایر 4 دلار ارز دولتی پرداخت می‌شود اما به ازای واردات مواد اولیه موردنیاز تولید تایر تنها یک دلار پرداخت می‌شود در واقع با واردات مواد اولیه در هر کیلو سه دلار صرفه جویی شده، اشتغال افزایش پیدا کرده و رونق تولید پیدا می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره گرانی تایر در بازار، تصریح کرد: موضوع قیمت لاستیک در بازار باید توسط سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده ساماندهی شود./خانه ملت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول