حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

۲۰۰کانتینر لاستیک رادیال باری در گمرک خاک می‌خورد

کانتینر
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 28 خرداد 1397تعداد بازدید : 35نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

به گزارش پارس تایر، هنوز آرامش به بازار تایرهای بایاس 24*12برنگشته که زمزمه‌های ته کشیدن موجودی انبارهای تی‌بی‌آر، قیمت این محصول را در بازار افزایش داده است.

محصول پرمصرفی که براساس محاسبات سازمان راهداری سالانه نزدیک دو‌میلیون‌و۲۰۰هزار حلقه مصرف دارد و گروه صنعتی بارز به‌عنوان تنها تولیدکننده این محصول در کشور تنها ۴۰۰هزارحلقه از نیاز بازار را تولید و تامین می‌کند.

مقایسه میزان تولید و نیاز بازار به تایرهای رادیال باری-‌اتوبوسی نشان از نیاز کشور به واردات سالانه نزدیک به یک‌میلیون‌و۸۰۰هزار حلقه تایر ۳۱۵ و ۳۸۵رادیال دارد.

وضعیت این روزهای بازار اما حکایت از کمیاب شدن تایرهای رادیال باری دارد. از سوی دیگر انجمن واردکنندگان لاستیک از خاک خوردن ۲۰۰کانتینر تایر رادیال باری در گمرک‌های کشور خبر می‌دهد.

سیدمحمد میرعابدینی، دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک با تایید کاهش شدید موجودی انبار تایرهای رادیال باری-‌اتوبوسی از نیاز مبرم کشور به واردات این محصول خبر داد و گفت: درصورت عدم توجه دولت به واردات این کالا، ‌ناوگان باری و اتوبوسی کشور در آینده‌ای بسیار نزدیک با مشکل مواجه خواهد شد.

وی دلیل اصلی کمبود تایر در کشور را مشکلات پیش روی واردکنندگان اعلام کرد و افزود: متاسفانه با‌وجود ۲۰۰کانتینر تایر رادیال باری در گمرک‌های کشور،‌ این کالاها به‌دلیل تخصیص‌نیافتن ارز و عدم تمدید نمایندگی شرکت‌های واردکننده تایر در مرکز امور اصناف و بازرگانان، امکان ترخیص ندارند.

میرعابدینی از قول مسئولان دولتی برای تخصیص ارز ۴۲۰۰تومانی به واردات تایر خبر داد و تصریح کرد: بسیاری از واردکنندگان به‌دلیل عدم تمدید نمایندگی‌های خود توسط مرکز امور اصناف، حاضر به پذیرش ریسک و انجام واردات نیستند. این درحالی است که برخی از آنها سفارش‌های لازم را در کارخانه مادر گذاشته‌اند و در صورت تخصیص ارز و تمدید نمایندگی می‌توانند به سرعت نیاز بازار را تامین کنند.

به‌گفته دبیر انجمن وارد‌کنندگان لاستیک درصورت ترخیص ۲۰۰کانتینر تایر رادیال باری و تزریق آن به بازار بخش عمده‌ای از مشکلات کامیون‌داران حل خواهد شد و عطش ایجاد‌شده در بازار کاهش خواهد یافت./اخبار خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول