حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

پرونده تایرسازان متخلف به سازمان تعزیرات می‌رود

تایر کامیون
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 10 شهریور 1397تعداد بازدید : 25نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

به گزارش پارس تایر، بی‌توجهی دو کارخانه تایرساز داخلی به دستورالعمل وزارت صمت برای ثبت میزان تولید و نحوه توزیع محصولات خود در سامانه جامع تجارت،کارت قرمز وزارت صمت را برای آنها به همراه داشت.

درحالی‌که خبر چند روز گذشته با تشریح نحوه نفوذ مافیای بازار تایر در بدنه مدیریتی برخی کارخانه‌های تایرسازی به‌ویژه تایرسازان سنگین، از علت بی‌نظمی‌ها و اختلال در تنظیم بازار لاستیک کشور پرده برداشته بود، سرانجام معاون امور‌اقتصادی و بازرگانی وزارت صمت در نامه‌ای به معاون امور صنایع این وزارتخانه آخرین اخطار را به متخلفان بازار لاستیک به‌ویژه دو کارخانه‌ای که باعث اختلال در بازار لاستیک‌های سنگین شده‌اند، داد.

بر‌اساس این نامه که به امضای حسن یونس‌سینکی، معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت‌،معدن‌و‌تجارت رسیده، بر این نکته تاکید شده است بی‌توجهی این دو کارخانه تایرساز به تصمیمات وزارت صمت باعث ایجاد اخلال در بازار شده است و در‌صورت عدم توجه به آخرین اخطار، پرونده این تایرسازان به سازمان تعزیرات حکومتی فرستاده خواهد شد.

یونس‌سینکی با اشاره به الزام تایرسازان و واردکنندگان تایر به ثبت آمار و اطلاعات خود در سامانه جامع تجارت و حتی برگزاری کلاس‌های آموزشی از یک‌ماه گذشته بر این نکته تاکید کرده است متاسفانه بعضی واحدهای تولیدی به‌خصوص واحدهای تولیدی لاستیک سنگین در کشور باعث ایجاد بی‌نظمی در بازار شده‌اند.

وی به تذکر شفاهی خود به مدیرکل دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صمت و انجمن تولیدکنندگان صنعت تایر نیز اشاره‌کرده و از صالحی نیا معاون امور صنایع وزارت صمت خواسته است شرکت‌های مذکور را مجبور به ثبت اطلاعات تولید و فروش خود حداکثر تا تاریخ ششم شهریورماه کند.

وی البته تاکید کرده است پس از تاریخ یادشده هیچ توجیهی در خودداری از انجام این مهم قابل‌قبول نخواهد بود و مطابق ضوابط و مقررات قانون تعزیرات حکومتی با واحدهای تولیدی متخلف برخورد خواهد شد. بر‌همین‌اساس معاون امور صنایع، مهلت 15‌روزه‌ای به تولیدکنندگان تایر داد تا نسبت‌به اصلاح قیمت‌های نجومی خود در بازار اقدام کنند.

این تصمیم در جلسه ششم شهریورماه کارگروه تنظیم بازار گرفته ‌شده است و تایرسازان از آن تاریخ به مدت 15روز فرصت دارند قیمت‌های خود را برای تایرهای بایاس سایز 24*12اصلاح کنند. درغیر‌این‌صورت وزارت صمت، ممنوعیت چندساله واردات این گروه محصول را برخواهد داشت و وارادات تایرهای باری بایاس به کشور به‌منظور تنظیم بازار لاستیک آزاد خواهد شد./دنیای خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول