حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

هشدار رئیس انجمن تولیدکنندگان صنعت تایر به رانندگان خودروهای سنگین

لاستیک
زمان مطالعه : 1 دقیقهتاریخ انتشار : 8 مهر 1397تعداد بازدید : 89نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

خبرها از فروش 32هزار حلقه تایر سبک و سنگین توسط سازمان اموال تملیکی حکایت دارند، آن‌هم در روزهایی که ناوگان حمل‌ونقل بار و مسافر با کمبود تایر روبه‌رو شده است.‌

به گزارش پارس تایر، جمشید قسوریان‌جهرمی، رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی از توافق این سازمان با سازمان راهداری خبر داد تا لاستیک‌های قاچاق که در سنوات گذشته از متخلفان ضبط‌شده است در بین راننده‌های خودروهای سنگین توزیع شود.

وی از آماده‌توزیع بودن نیمی از این لاستیک‌ها در هرمزگان خبر داد و اینکه نیمی دیگر از این تایرها با موافقت دستگاه قضایی در تهران توزیع خواهند شد.

رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی بابیان اینکه سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای هزینه این لاستیک‌ها را به‌حساب خزانه واریز کرده است، اظهار کرد: سازمان راهداری مدیریت توزیع را برعهده دارد و باقیمت مناسب اقدام به توزیع خواهد کرد.

در همین حال دکتر محمدرضا گنجی، رئیس انجمن تولیدکنندگان صنعت تایر با هشدار درباره احتمال ورود تایرهای تاریخ گذشته به بازار گفت: راننده‌های ناوگان بار و مسافر، هنگام خرید تایر دقت بیشتری به تاریخ درج‌شده روی تایرها داشته باشند. چراکه این کالاها به‌صورت قاچاق وارد کشور شده‌اند و مدت‌ها در انبارهای گمرک خاک خورده‌اند. به‌همین‌دلیل احتمال اینکه برخی از این تایرها تاریخ گذشته باشند، وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به این نکته که ورود تایر از مسیرهای قانونی منوط‌به رعایت استانداردهای تعیین‌شده توسط سازمان ملی استاندارد است، گفت: تایرهایی که توسط سازمان اموال تملیکی به فروش می‌رسند، نیازی به دارا بودن استانداردهای سختگیرانه ندارند و خریدار مزایده، بدون نیاز به تشریفات قانونی خاصی در بحث استاندارد تایر را خریداری و در بازار عرضه می‌کند.

بخش عمده‌ای از این تایرها از برند کنستانسی و ساخت کشور چین هستند و به‌احتمال‌زیاد مدت قابل توجهی از تاریخ ساخت آنها می‌گذرد./دنیای خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول