نفوذ دلالان محلی به فرایند توزیع لاستیک کامیون با نرخ مصوب

تایر سنگین

به گزارش پارس تایر، رئیس انجمن صنفی رانندگان دهگلان و نایب‌رئیس کانون رانندگان کردستان گفت: نظارت بر نحوه توزیع لاستیک با نرخ مصوب در استان ها بسیار اهمیت دارد و اکنون در کردستان با سوءاستفاده از این شرایط روبرو هستیم.

محمدجعفر امیری رئیس انجمن صنفی رانندگان دهگلان و نایب‌رئیس کانون رانندگان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگاران از نحوه توزیع لاستیک با نرخ مصوب در استان شکایت کرد.

وی خبر داد که دو هفته پیش جلسه‌ای با حضور انجمن‌ها در راهداری سنندج برگزارشده است و گفت: به علت تعداد کم لاستیک، انجمن‌ها حاضر به پخش آن نشدند و تنها در دو روز گذشته تعداد فاکتور به تعداد ۵۰ جفت برای انواع کامیون و کامیونت مانند خاور به دست من رسیده است که هنوز به علت اینکه تقسیم‌ آن بین رانندگان دشوار است شروع به توزیع نکرده‌ایم.

وی گفت: متاسفانە عاملی که قرار است لاستیک‌های دولتی را عرضه کند با قانون‌های نانوشته اقدام به این مهم می‌کند و عملاً خودش قانون خودش را ارائه می‌دهد. درحالی‌که درست‌تر این است که انجمن حواله صادر کند و وی به استناد این حواله‌ها لاستیک را تحویل کامیون داران دهد.

به گفته‌ این کامیون‌دار باسابقه در نبود اجرای دقیق قانون، قوانین نانوشته در استان‌ها عامل توزیع لاستیک شده است.

امیری ادامه داد: شرایط فعلی در کردستان این‌گونه است که مثلاً گفته می‌شود من مجازم به کسانی که قبلاً از من لاستیک نخریده‌اند، لاستیک ندهم.

وی خواستار آن شد که وزارت صنعت معدن و تجارت ترتیبی اتخاذ کنند که دست سودجویان و احتکارکنندگان در این کار کوتاه شود./تین نیوز

مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *