حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

موجودی لاستیک‌های رادیال‌باری به کمتر از ۵هزار حلقه رسید

سیدمحمد میرعابدینی
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 29 خرداد 1397تعداد بازدید : 26نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

کاهش چشمگیر تایرهای رادیال باری-‌اتوبوسی در بازار و افزایش قیمت این محصول، واردکنندگان و تولیدکنندگان تایر را به پای میز مذاکره با مسئولان سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای کشور کشاند.

در این جلسه که صبح دیروز و با حضور مدیران شرکت‌های تایرساز داخلی، ‌مسئولان انجمن تولیدکنندگان تایر و انجمن واردکنندگان لاستیک برگزار شد،‌ دلیل اصلی کمبود تایر رادیال باری در بازار، کاهش واردات مطرح شد.

به گزارش پارس تایر، ‌یک منبع آگاه که نخواست نامی از او برده شود، ‌از کاهش بی‌سابقه موجودی انبار تایرهای رادیال باری‌-‌اتوبوسی در کشور خبر داد و گفت: جمع‌بندی‌ها از کاهش موجودی انبار تایرهای وارداتی به‌کمتر از ۵هزار حلقه حکایت دارند. باتوجه وضعیت به‌وجود‌آمده برای واردات این محصول، حمل‌و‌نقل باری درآینده‌ای نزدیک با کمبود تایر مواجه خواهد شد.

از سوی دیگر سیدمحمد میرعابدینی، دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک درگفت‌گو با روزنامه «دنیای‌خودرو» با اشاره به جلسه دیروز فعالان صنعت تایر با مدیران سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای کشور گفت: باتوجه به تامین تنها ۲۰درصد از نیاز بازار توسط تایرهای رادیال باری‌واتوبوسی تولید داخل، مقرر شد گروه‌صنعتی‌بارز به‌عنوان تنها تولیدکننده این محصول در داخل،‌ تایر موردنیاز ناوگان حمل‌و‌نقل را از طریق عاملان مجاز خود در اختیار راننده‌ها قرار دهد.

وی تصریح کرد: ازآنجاکه ۸۰درصد از نیاز تایر رادیال باری کشور باید از طریق واردات تامین شود،‌کاهش واردات این محصول طی سه‌ماه گذشته مشکلات بسیاری را ایجاد کرده است.

وی با استناد به آمارهای گمرک از کاهش ۱۹۹درصدی واردات تایرهای رادیال ۳۱۵در سه ماه نخست سال جاری نسبت‌به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد و افزود: در سه‌ماهه نخست سال قبل، درمجموع دوهزارو۳۸۳تن تایر رادیال باری به کشور وارد شد که این رقم در مدت مشابه امسال به ۷۹۶تن رسیده است.

عدم تخصیص ارز به واردات تایر و عدم تمدید نمایندگی تایرهای خارجی در کشور، دو علت اصلی کاهش این محصول در بازار است و به‌گفته دبیر انجمن واردکنندگان تایر درصورت رفع موانع پیش‌رو، واردکنندگان می‌توانند تایر موردنیاز کشور را تامین کنند./اخبار خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول