حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

لاستیک‌های جدید میشلن، دوستدار محیط‌زیست

تایر میشلن
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 17 تیر 1397تعداد بازدید : 40نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

به گزارش پارس تایر، آینده‌ی لاستیک‌ها کاملاً به بحث پایداری مربوط خواهد شد و به این ترتیب استفاده از نفت در تولید لاستیک‌ها کاهش خواهد یافت. میشلن، لاستیک‌ساز مشهور فرانسوی با استفاده از چوب در این جهت حرکت می‌کند. البته قادر نخواهید بود یک درخت بریده شده را به اکسل خودروی خود وصل کنید! بنا به گزارش سایت موتورینگ، میشلن به دنبال جایگزین کردن مواد ساخته شده از نفت با متریالی بر پایه چوب است.

این کمپانی به دنبال جایگزین کردن چیپ های چوبی با الاستومرهای نفتی (پلیمری که باعث ایجاد خاصیت لاستیکی در لاستیک می‌شود) می‌باشد. هم‌اکنون 80 درصد متریال بکار رفته در لاستیک‌ها از نفت به دست آمده‌اند. این شرکت امیدوار است اولین لاستیک چوبی خود را در سال 2020 معرفی نماید.

استفاده از متریال به دست آمده از چوب جدای از مصرف کمتر نفت مزیت‌های دیگر نیز خواهد داشت. چوب‌ها همه‌جا رشد می‌کنند و بنابراین دسترسی به این منابع تجدید پذیر آسان‌تر است.

لاستیک‌های جدید میشلین

یکی از مدیران ارشد میشلن درباره این لاستیک‌ها می‌گوید:

ما پروژه‌ای برای کار روی چیپ های چوبی داریم. ما از ضایعات صنعت چوب برای ساخت الاستومرهای بکار رفته در لاستیک‌ها استفاده خواهیم کرد. معتقدیم که این یک راه‌حل مناسب برای آینده است.

همین الان میشلین در برزیل مشغول تحقیقات و جست‌وجو است. این شرکت مزرعه‌ای تأسیس کرده که اجازه‌ی رشد موزها و کاکائو به همراه کائوچو را می‌دهد. این شرکت همچنین به دنبال لاستیک‌هایی با پرینت سه‌بعدی است که حدود 10 تا 15 سال با تولید و عرضه فاصله‌ دارند. البته تکنولوژی‌های جدید می‌توانند در این فاصله تغییر کنند.

مدیر میشلین اضافه می‌کند:

ما در حال کار روی لاستیک‌هایی به پرینت سه‌بعدی یا پلیمر پرینتی هستیم. البته الان در مراحل اولیه توسعه این تکنولوژی هستیم اما باید آن را صنعتی کرده و برای آینده آماده کنیم.

لاستیک‌های مبتنی بر چوب جدید همان عملکرد لاستیک‌های کنونی را خواهند داشت اما اثر مثبت‌تری روی محیط‌زیست خواهند داشت و به نظر می‌رسد این یک معامله برد-برد برای همه است./پدال

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول