حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

رینگ‌های خارجی برای رسیدن به ایران لنگ می‌زنند

رینگ کامیون
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 23 آبان 1397تعداد بازدید : 74نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

بارگیری و حمل انواع رینگ خودرو به مقصد بنادر ایران با محدودیت مواجه شد.

پس از محدودیت‌های ایجادشده در زمینه نقل‌وانتقال ارز برای واردکنندگان تایر در هر دو بخش باری-اتوبوسی و رادیال سواری، ‌این‌بار نوبت به رینگ خودروهای سبک و سنگین رسید تا برای بارگیری و حمل از بنادر خارجی به سمت ایران با محدودیت مواجه شوند.

به گزارش پارس تایر، در چندماه گذشته تولیدات برخی کارخانه‌های رینگ‌سازی در کشور به‌ویژه تولیدکنندگان انواع رینگ اسپرت با مشکل مواجه شده و برخی از آنها مجبور به تعدیل نیرو و کاهش ظرفیت تولید خود شده‌اند. دراین شرایط که بازار کم‌حاشیه رینگ خودرو، به دور از دغدغه‌های حاکم بر بازار تایرهای سبک و سنگین،‌ بخشی از نیازهای خود را از طریق واردات از دیگر کشورها تامین می‌کرد، ‌گزارش‌های رسیده به «دنیای‌خودرو» حکایت از دغدغه‌ای جدید برای واردکنندگان این کالا دارد.

امارات‌متحده‌عربی در جدیدترین اقدام خود بارگیری برخی اقلام فلزی ازجمله رینگ خودرو را به‌دلیل ارتباط با خودروسازی کشور از مبدا بنادر این کشور به سمت بنادر ایرانی ممنوع اعلام کرده و بخش عمده‌ای از کالاهای خریداری‌شده توسط تجار ایرانی درمرحله حمل و بارگیری به سمت ایران در بندرهای امارات‌متحده عربی متوقف شده است.

به‌گفته منابع آگاه محدودیت‌های جدید برای بارگیری و حمل برخی کالاها به سمت ایران بی‌ارتباط با تحریم صنعت خودرو ایران نیست و باید منتظر ماند تا مشخص شود دامنه این محدودیت‌ها شامل واردات تایرهای سبک و سنگین نیز می‌شود یا این بخش از موادمصرفی در خودروها در لیست تحریم‌های جدید گنجانده نشده‌اند.

ازسوی‌دیگر براساس آخرین اخبار، ‌امروز وزارت صنعت، معدن و تجارت، اولین جلسه کارگروه تنظیم بازار را در دوران تصدی وزیر جدید صمت برگزار می‌کند تا در این جلسه که با محوریت حضور تایرسازان و با هدف بررسی تصویب افزایش قیمت لاستیک‌های ایرانی خواهد بود در مورد میزان بالا رفتن قیمت‌ها و زمان اجرایی شدن آن تصمیم‌گیری شود./دنیای خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول