حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

حذف لاستیک های سنگین از شبکه فروش تایرسازان

تایر کامیون
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 18 مهر 1397تعداد بازدید : 18نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

کمبود تایرهای سنگین در بازار به‌دلیل وقفه‌های ایجادشده در واردات این گروه محصول به کشور و بالا رفتن قیمت آن در بازار،‌ وزارت صمت را مجبور به اعمال نظارت‌های سختگیرانه بر نحوه فروش و توزیع تایرهای سنگین کرده است.

به گزارش پارس تایر، گفته می‌شود نظارت‌های جدید دولت بر نحوه عرضه تایرهای باری اتوبوسی در بازار،‌ شبکه فروش تایرسازان را با مشکل روبه‌رو کرده است.کمبود تایرهای سنگین در بازار به‌دلیل وقفه‌های ایجادشده در واردات این گروه محصول به کشور و بالا رفتن قیمت آن در بازار،‌ وزارت صمت را مجبور به اعمال نظارت‌های سختگیرانه بر نحوه فروش و توزیع تایرهای سنگین کرده است.

نظارت‌هایی که به‌گفته فعالان بازار، ‌شبکه فروش تایرسازان بزرگ را با مشکلات متعددی روبه‌رو کرده است. بررسی‌های روزنامه «دنیای‌خودرو» از بازار تایر کشور حکایت از توزیع نامتوازن محصولات باری-اتوبوسی در استان‌های مختلف دارد. شیوه‌ای که برخی مدیران میانی درنظر گرفته‌اند و بی‌توجه به شبکه سازمان‌یافته تایرسازان در استان‌های مختلف و شکل‌گیری این شبکه در چنددهه یکباره اقدام به تغییر آن کرده‌اند. چنین تصمیمی درحالی گرفته شده است که یکی از تایرفروشان بزرگ تهران و با تعداد زیاد مراجعه‌کننده در روز، ‌از هر شرکت تایرساز تنها دوحلقه تایر سنگین درهر سبد ماهانه دریافت می‌کند و همین موضوع باعث سرگردانی بین راننده‌ها و مصرف‌کنندگان نهایی شده است.

در همین زمینه مازیار روغنی، مدیرکل بازاریابی و صادرات گروه صنعتی بارز به‌عنوان تنها تایرساز داخلی تولیدکننده لاستیک‌های رادیال باری‌-اتوبوسی درکشور بروز این مشکل را ناشی‌از تصمیم اشتباه مسئولان دولتی درخصوص نحوه توزیع این گروه محصول از تایر دانست و گفت: تا پیش‌از این تصمیم،‌ هر تایرساز براساس نیاز هر استان و تقاضای عامل فروش خود اقدام به توزیع تایر در سطح شبکه فروش خود می‌کرد و عاملان نیز بر مبنای نیاز بازار شهر خود از تایرسازان خرید می‌کردند.

اما دولت طی یک تصمیم جدید، فارغ از میزان فروش هر نماینده، تعداد تایر قابل‌توزیع در هر استان را به‌صورت دستوری تعیین کرده است که در بسیاری از موارد تایر در یک شهر نایاب و در شهر دیگر بیش از نیاز انباشت می‌شود. وی با تاکید بر شیوه فروش حواله‌ای تایر و مشکلاتی که این روش پدیدآورده است گفت: در بسیاری از موارد تایر 10 روز نزد نماینده باقی می‌ماند تا راننده‌ای همراه با حواله برای خرید مراجعه کند. درحالی‌که در شهر دیگر عامل‌فروش نیاز به تایر دارد اما کارخانه مجاز به ارسال کالا برای آن شهر و نماینده فروش نیست. وی چنین تصمیمی را عامل تخریب شبکه فروش سازمان یافته تایرسازان دانست و گفت: متاسفانه برخوردهای دستوری با صنعتگران، ‌نه‌تنها ادامه کار را برای شرکت‌ها دشوار کرده است،‌ بلکه باعث نارضایتی عاملان فروش و مصرف‌کنندگان نهایی به‌عنوان بخشی از ساختار فروش شرکت‌ها شده است.

وی اظهارامیدواری کرد با واردشدن حجم بالایی از تایرهای خارجی به کشور، بازار تایرهای باری-اتوبوسی به اشباع برسد و فشار مضاعفی که بر تولیدکنندگان گذاشته شده است، برداشته شود. به‌گفته فعالان بازار تایر، با ورود حجم انبوهی از تایرهای باری-اتوبوسی خارجی به کشور و رفع عطش بازار، ‌میزان تقاضای خرید به شدت کاهش می‌یابد و درنهایت فعال شدن شبکه فروش تایرسازان است که می‌تواند رکود حاصل از این اتفاق را برطرف کند./دنیای خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول