حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

تایرهای خودروهای سنگین با نانو تقویت می‌شوند

تایر سنگین
زمان مطالعه : 1 دقیقهتاریخ انتشار : 1 شهریور 1397تعداد بازدید : 27نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

یکی از شرکت‌های تولیدکننده تایر، دو نوع تایر جدید برای خودروهای سنگین به بازار ارائه کرده که در آن از فناوری‌ نانو برای افزایش دوام استفاده شده‌ است. این تایرها میزان مصرف سوخت خودروها را کاهش‌ داده‌اند.

به گزارش پارس تایر، تویو تایر یواس‌آ دو محصول جدید خود را به بازار عرضه کرد؛ محصولاتی که کارایی مصرف سوخت را بهبود می‌دهند. این دو محصول با نام‌های Nanoenergy M675 و Nanoenergy M175 در واقع تایر ماشین‌های سنگین هستند.

این دو محصول دارای مقاومت چرخشی بالایی هستند و تأییدیه SmartWay را دارند. رشته‌های مورد استفاده در ساخت این دو تایر با استفاده از فناوری Nano Balance شرکت تویو به‌ دست آمده‌ است. در این فناوری، مولکول‌ها چیدمان بسیار منظمی دارند و با دقت کنار هم قرار گرفته‌اند.

استفاده از این فناوری، افزایش مقاومت چرخشی آن را به همراه داشته و موجب کاهش مصرف سوخت در خودرو می‌شود، در حالی که چسبندگی تایر به زمین افزایش می‌یابد. این امر، در شرایط لغزندگی زمین نیز وجود دارد.

این تایرها به دلیل بهره‌مندی از فناوری‌ نانو، دارای خستگی بسیار کمی بوده و عمر بالاتری نسبت به همتایان خود دارند. ترکیب مواد و طراحی ویژه‌ در این تایر‌ها موجب افزایش کارایی انرژی در آنها شده‌است.

مایک گرابر از مدیران بخش فروش می‌گوید: «در این تایرها کارایی مصرف سوخت افزایش یافته است؛ بدون این که عمر لاستیک کم شود. این دو نوع تایر هر دو ویژگی یعنی عمر طولانی و بهبود مصرف سوخت را با هم دارند. در واقع مشتری هم هزینه کمتری برای سوخت بابت هر مایل رانندگی پرداخت می‌کند و هم تایرها دوام بالاتری دارند»/ستاد ویژه توسعه نانو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول