حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

افزایش بیش از 9 درصدی نرخ لاستیک و روغن موتور گران فروشی است

تایر
زمان مطالعه : 1 دقیقهتاریخ انتشار : 22 شهریور 1397تعداد بازدید : 59نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

مدیرکل نظارت بر کالاهای غیرفلزی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که تیرماه امسال افزایش 9 درصدی برای قیمت لاستیک خودرو و روغن موتور در نظر گرفته شد و بیش از آن گران فروشی است.

به گزارش پارس تایر از وزارت صمت، سیدمحمد حسین مولاخواه افزود: قیمت لاستیک از چهار سال پیش تاکنون افزایش نیافته بود اما با توجه به رشد بهای تمام شده، این موضوع در کارگروه تنظیم بازار مطرح و افزایش 9 درصدی قیمت این اقلام مصوب شد.

وی با تاکید بر درج قیمت مصوب روی این اقلام گفت: تایرهای وارداتی سبک و سنگین باید در شبکه تعریف شده توزیع شوند؛ این اقلام فارغ از اینکه واردکنندگان از ارز رسمی یا بازارثانویه برای واردات استفاده کرده باشند، مشمول ضوابط قیمت گذاری کالاهای عمومی وارداتی خواهند بود.

این مقام مسوول هرگونه افزایش قیمت علاوه بر 9 درصد مصوب را رد کرد و گفت: اگر افزایش قیمت غیرمعمول در لایه های خرده فروشی و عمده فروشی رخ دهد، تخلف و گران فروشی محسوب و با آن برخورد می شود.

وی یادآور شد: عوامل اجرایی سازمان حمایت، بازرسان اتاق اصناف و سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانی بر انجام درست قیمت گذاری نظارت می کنند.

به گزارش ایرنا، آمارهای منتشر شده نشان می دهد، سالیانه 350 هزار تن تایر در کشور مصرف می شود که 250 هزار تن آن تولید داخل است؛ عمده واردات تایر از چین، هند، اندونزی و کره جنوبی صورت می گیرد./ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول