حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

ادامه توزیع لاستیک کامیون تا تعادل یافتن بازار

محمدرضا تقی گنجی
زمان مطالعه : 1 دقیقهتاریخ انتشار : 30 تیر 1397تعداد بازدید : 39نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر ایران: توزیع لاستیک کامیون بر اساس توافق صورت گرفته با وزارت صنعت و راه، تا زمان تعادل بازار مصرف به شیوه کنونی و بدون مشکل ادامه خواهد داشت.

به گزارش پارس تایر، محمدرضا تقی گنجی در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به توزیع 20 هزار حلقه لاستیک 12-24 مخصوص کامیون تولید داخل و 5 هزار حلقه لاستیک سیمی وارداتی در این هفته بین رانندگان کامیون در 18 پایانه کشور از طریق سازمان های راهداری استانها با نرخ مصوب افزود: رانندگان می توانند از طریق ثبت نام در پایانه اینترنتی سازمان راهداری و دریافت حواله مربوط، لاستیک مورد نیاز خود را با نرخ مصوب سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان دریافت کنند.

وی با تایید افزایش قیمت لاستیک در هفته های اخیر گفت: اصل افزایش قیمت لاستیک، بدلیل افزایش قیمت نهاده های تولید لاستیک و گران شدن مواد اولیه ناشی از افزایش قیمت ارز و در حدود 9 درصد است و گران شدن قیمت بدلیل گران فروشی تولید کنندگان نبوده است.

تقی گنجی افزود: کارخانجات داخلی تولید لاستیک بر اساس مصوبه سازمان حمایت حداکثر 15 درصد سود می توانند دریافت کنند اما این افزایش قیمت حدود 9 درصدی خیلی کمتر از رقمی است که باید افزایش می یافت و این درحالیست که لاستیک از سال 93 تا ابتدای امسال هیچ افزایش قیمتی نداشت.

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر همچنین از مسئولان بانک مرکزی درخواست کرد به فوریت نسبت به تخصیص ارز فوری کارخانجات صنعت لاستیک اقدام کنند و تصریح کرد: اگر ظرف حدود بیست روز آینده این ارز در اختیار تولید کنندگان برای ثبت سفارش قرار نگیرد تولید کارخانجات اعم از تولید کنندگان خودروهای باری و سواری با مشکل روبرو می شود./خبرگزاری صداوسیما

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول