حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

ابهامات تخصیص ارز دولتی به نمایندگی شرکت بریجستون

تایر
زمان مطالعه : 2 دقیقهتاریخ انتشار : 12 تیر 1397تعداد بازدید : 25نویسنده :
پرینت مقالـه

می پسنـدم0

اشتراک گذاری

اندازه متن12

کمبود تایر سنگین در بازار و اختصاص بخش عمده ارز دولتی به واردات تایر سواری!

به گزارش پارس تایر، سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران با اشاره به لیست ارز بگیران بانک مرکزی گفت : در لیست مذکور علاوه بر اسم شرکت خودروساز ، اسم برخی از نمایندگی ها و حتی یک موسسه ورزشی در بندر کنگ وجود دارد که با استفاده از ارز دولتی تایر وارد کرده اند.

مصطفی تنها در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت : نکته جالب اینجاست که در سال جاری وزارت صنعت ، معدن و تجارت اصلا حاضر به تمدید نمایندگی شرکت های خارجی تایر در ایران نشده است و معلوم نیست که چگونه به نمایندگی شرکت بریجستون ارز دولتی برای واردات تایر تعلق گرفته است.

وی با اشاره به تب و تاب کمبود تایرهای سنگین باری و اتوبوسی در بازار افزود : در حالی این سخنان به گوش می رسد که با بررسی لیست منتشر شده مشاهده می کنیم که بخش قابل توجهی از ارزی که به واردات تایر تخصیص داده شده برای ورادات تایر های سواری مصرف شده است.

وی با اشاره به عدم تخصیص ارز دولتی به تایر های سواری گفت : در هیچ دوره ای ارز دولتی به تایر سایز سواری تعلق نمی گرفته است و در گذشته همیشه قبل از تخصیص ارز دولتی به واردات تایر از درخواست کننده می خواستند که اندازه تایرهایی که قصد ورادات آنها را دارد مشخص نماید سپس لیست به انجمن صنفی صنعت تایر منعکس می شد و پس از اینکه مشخص می شد کدام سایز تایر در داخل کشور امکان ساخت ندارد ارز دولتی به آن سایز تایر تعلق می گرفت.

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر ایران در ادامه تصریح کرد : متاسفانه هیچ یک از تشریفات مانند سابق ، در تخصیص ارزی که صورت گرفته رعایت نشده است.

تنها خاطرنشان کرد : در حالی ارز دولتی به بخشی از ورادات تایر تعلق گرفته که تا هفته گذشته مجبور بودیم بخشی از مواد اولیه را با ارز در ازای صادرت وارد کنیم لذا این نحوه تخصیص ارز برای واردات تایر خیلی جای تعجب دارد.

وی در ادامه افزود : خوشبختانه در حال حاضر اولویت بندی ها تغییر کرده است و عمده مواد اولیه مصرفی صنعت تایر جزء اقلام گروه یک قرار گرفته و ارز دولتی به آن تعلق می گیرد.

وی افزود : تایرهای سواری رینگ های 13 ، 14 و 15 که مصرف عمده کشور را تشکیل می دهند به میزان کافی در کشور تولید می شود و اصلا نیاز به واردات ندارد چه برسد به اینکه بخواهیم ارز دولتی برای آن در نظر بگیریم.

وی در پایان بیان داشت : با شفاف سازی اطلاعات مبادله شده و همگان در جریان اتفاقات قرار می گیرند و سیستم می تواند کم کم تنظیم شود./خبر خودرو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول